از بسیج بحرینی‌ها برای 14 فوریه تا احضار شاعره انقلابی
در آستانه ی سومین سالگرد انقلاب در بحرین ؛
از بسیج بحرینی‌ها برای 14 فوریه تا احضار شاعره انقلابی
مردم بحرین خود را برای برگزاری اعتراضات گسترده و نافرمانی مدنی در آستانه فرارسیدن روز 14 فوریه سومین سالگرد انقلاب خود علیه رژیم آل خلیفه آماده می‌کنند.
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب: 2343
به گزارش «آرماگدون» ، شمار زیادی از مناطق بحرین شاهد برگزاری تظاهرات و راهپیمایی گسترده در چارچوب مراسم و برنامه‌های «بسیج و آمادگی» به منظور برگزاری نافرمانی مدنی در ۱۴ فوریه بود.
ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین برگزاری مراسم و برنامه‌های بسیج و آمادگی در این کشور را اعلام کرد که در چارچوب زمینه‌سازی برای برگزاری نافرمانی مدنی روز پنجشنبه آینده است.
بحرین از فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است که با سرکوبگری این رژیم با همدستی برخی کشورهای عربی به‌ویژه عربستان و اردن مواجه شده است.
در این مدت شمار زیادی از مردم شهید یا زخمی شده و معترضان و رهبران مخالف شکنجه و به زندان‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند.
رژیم بحرین در آستانه فرارسیدن سومین سالروز انقلاب مردم بر شدت محدودیت‌ها و بازداشت مخالفان افزوده است.
از سوی دیگر، «آیات القرمزی»، شاعره بحرینی به دلیل سرودن قصیده‌ای علیه رژیم آل خلیفه برای ادای توضیحات و بازجویی توسط پلیس و دستگاه‌های امنیتی احضار شد.
شاعره بحرینی این قصیده را در اجتماع مردم و در میان تشویق‌های مکرر حاضران به انقلابیون کشورش تقدیم کرد و اکنون توسط مسئولان امنیتی فرا خوانده شده است.
القرمزی در قصیده خود به شدت از آل خلیفه و حکومت قبیله‌ای و جاهلانه آنها و همچنین سران رژیم‌های مرتجع عربی حمله کرد. وی همچنین از اعمال محدودیت‌ها علیه مردم به ویژه زنان و زندانی کردن آنها در قصیده خود انتقاد کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم