وب‌سایت ویژه مسلمانان در اوکلاهما راه‌اندازی می‌شود
داخلی صفحه آخر خبر
وب‌سایت ویژه مسلمانان در اوکلاهما راه‌اندازی می‌شود
وب‌سایت ویژه معرفی مسلمانان به منظور مقابله با اسلام‌هراسی در قالب کمپین همسایه مسلمان در «اوکلاهما»ی آمریکا راه‌اندازی می‌شود.
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۹
کد مطلب: 5836
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «Oklahoma Gazette»، مسلمانان ایالت اوکلاهما در جریان یک کمپین جدید که در راستای آگاهی‌بخشی راه‌اندازی شده است، بخش‌هایی از زندگی خود را با مردم به اشتراک گذاشته‌اند.
این کمپین با عنوان «همسایه مسلمان» (#TheMuslimNextDoor) توسط شعبه اوکلاهمای شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، سازمان حامی حقوق مدنی مسلمانان آمریکا، برای افزایش آگاهی‌ها در مورد مسلمانان آمریکا و آشنایی با داستان زندگی آنان راه‌اندازی شده است.
آدم سلطانی، مدیر اجرایی شعبه اوکلاهمای شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی گفت: این کمپین تصورات نادرست، افکار منفی و هراسی را که علیه مسلمانان وجود آمده است با نشان دادن زندگی شهروندان مسلمان به چالش می‌کشد.
مطالعات مرکز آمریکایی پژوهشی پیو در سال ۲۰۱۴ نشان داد که مردمی که حداقل یک مسلمان را در زندگی خود دیده‌اند، دیدگاه‌های مثبت‌تری نسبت به اسلام و پیروان آن دارند.
سلطانی گفت: این کمپین با آشناکردن مردم با زندگی مسلمانان با اسلام‌‌هراسی مقابله می‌کنند.
در این کمپین مسلمانان با استفاده از هشتگ همسایه مسلمان (#TheMuslimNextDoor)، تصاویر و فیلم‌هایی از بخش‌هایی از زندگی خود را به اشتراک می‌گذارند.
وب‌سایتی نیز در حال راه‌اندازی است که عکس‌ها، بلاگ‌ها و ویدئوهای مسلمانان را در یک جا معرفی کرده و نشان می‌دهد.
سلطانی گفت: مسلمانان در اوکلاهما حدود یک درصد کل جمعیت را تشکیل می‌دهند بنابراین نمی‌توانند با برقراری روابط دوستانه، به همه واقعیت زندگی خود را نشان دهند. این کمپین راه‌اندازی شد تا این آشنایی در سطح وسیع‌تری انجام شود.
وی افزود: ما داستان‌های زیادی برای گفتن و میراثی غنی برای معرفی داریم و می‌خواهیم آن را با مردم به اشتراک بگذاریم.
کمپین مسلمان همسایه، تنوع زندگی مسلمانان از پزشکان تا متخصصان حقوقی، معلمان مدارس، دانش‌آموزان، کارآفرینان و صاحبان کسب و کارها را نشان می‌دهد.
Share/Save/Bookmark