روزنامه«تایمز» ادعای ناحق در مورد مسلمانان بریتانیا را تصحیح کرد
روزنامه«تایمز» ادعای ناحق در مورد مسلمانان بریتانیا را تصحیح کرد
روزنامه انگلیسی تایمز دیروز، پنجم آذرماه،اعلام کرد که تیتر هفته گذشته روزنامه «سان» مبنی بر اینکه «از هر پنج مسلمان بریتانیایی یک نفر با داعش همدردی می‌کند» درست نبوده است.
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب: 4035
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»، روزنامه سان انگلیس دوشنبه هفته گذشته با قرار دادن گزارشی جنجال برانگیز در صفحه نخست خود، نوشت که بر اساس یک نظرسنجی از هر ۵ مسلمان انگلیسی یک نفر با جهادی‌ها همدردی می‌کنند.
خوانندگان روزنامه و سازمان‌های اسلامی انگلیس، این روزنامه را به تفسیرغلط نتایج این نظرسنجی که از سوی مرکز پژوهشی «سرویشن» به عمل آمده است، متهم کردند.
در این نظرسنجی ۵ درصد پاسخ دهندگان اعلام کرده بودند که با جمله «من با جوانان مسلمانی که بریتانیا را برای پیوستن به جنگجویان در سوریه ترک می‌کنند، کاملاً همدردی می‌کنم» موافق هستند و ۱۴.۵ درصد نیز اعلام کرده بودند که تا حدی با آن‌ها همدردی می‌کنند.
منتقدان معتقدند که این سؤال دارای ابهام است و مشخص نیست که منظور از«جنگجویان در سوریه» کدام گروه است.
همچنین روش نظرسنجی مرکز سرویشن به این صورت بود که با تماس تلفنی با افرادی که فامیل آن‌ها اسلامی بود، از آن‌ها سوالاتی پرسیده شده که این روش نیز مورد انتقاد قرار گرفته بود.
روزنامه انگلیسی تایمز که مانند روزنامه سان متعلق به «روپرت مرداک» غول رسانه‌ای جهان است، دیروز با انتشار مقاله‌ای اعلام کرد که نتایج گرفته شده از این نظرسنجی درست نبوده است.
سازمان استانداردهای رسانه‌ای انگلیس که مسئول رسیدگی به شکایت از مطبوعات این کشور است، اعلام کرد که ۳۶۰۰ مورد شکایت از روزنامه سان به عمل آمده است.
بیش از ۳۰ هزار نفر نیز با امضای طوماری خواستار عذرخواهی روزنامه سان شدند.
مرکز پژوهشی سرویشن که به سفارش روزنامه سان این نظرسنجی را انجام داده نیز با کنار کشیدن خود از این گزارش در بیانیه‌ای اعلام کرد: نتیجه‌ای که از نتایج یک نظرسنجی گرفته و تفسیری که از آن ارائه می‌‌شود، به ما ارتباطی ندارد.
با وجود این، روزنامه سان، محبوب‌ترین روزنامه بریتانیا همچنان از گزارش خود حمایت کرده و می‌گوید: مردم خشمگین هستند زیرا ما جرأت کردیم که حقیقت را بگوییم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : World Bulletin