واکنش ترامپ به انتقاد ترزا می از انتشار ویدئوهای ضداسلامی
واکنش ترامپ به انتقاد ترزا می از انتشار ویدئوهای ضداسلامی
دونالد ترامپ به ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس، که نسبت به بازنشر پست‌های ضداسلامی انتقاد کرده بود، واکنش نشان داد.
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب: 6222
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه گاردین؛ در یک درگیری غیرمعمول میان سران دو کشور هم‌پیمان آمریکا و انگلیس، ترامپ خطاب به «می» در صفحه توئیتر خود نوشت: به من توجه نکن، حواست به تروریسم اسلام‌گرای افراطی باشد که در انگلیس ریشه دوانده است. ما وضعمان خوب است.
ترامپ که از زمان آغاز ریاست‌جمهوری خود کم اشتباه از خود نشان نداده و از انتشار اخبار جعلی نیز واهمه‌ای ندارد، دیروز با بازنشر پست‌های ضداسلامی یک اسلام‌ستیز انگلیسی بار دیگر جنجال به پا کرد.
ترامپ روز چهارشنبه چند ویدئوی ضداسلامی را که توسط «جیدا فرانسن» نایب رئیس حزب راست افراطی «اول انگلیس» منتشر شده بود، بازنشر داد که این اقدام مورد انتقاد مردم و سیاستمداران قرار گرفت.
از جمله معترضان، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس بود که در صفحه توئیتر خود نوشت: این مطالب مشمئزکننده، خطرناک و تهدیدی برای جامعه است.
سخنگوی نخست وزیر انگلیس هم این اقدام را «اشتباه» خواند و گفت: مردم انگلیس عقاید متعصبانه راست افراطی را که خلاف ارزش‌های کشور است، رد می‌کنند.
دونالد ترامپ در مقابل دید همگان ترزا می را به خاطر انتقاد از تبلیغات اسلام‌ستیزانه، سرزنش و ملامت کرد و یک کشمکش دیپلماتیک غیرعادی میان این دو متحد عضو پیمان آتلانتیک به وجود آورد.
یادآوری می‌شود؛جیدا فرانسن نایب رئیس حزب راست افراطی «اول انگلیس» است که ویدئوهایی از ضرب و شتم چند جوان و شکستن یک مجسمه مسیحی را در توئیتر منتشر و تلاش کرده بود این اقدامات را به مسلمانان نسبت دهد.
این فعال سیاسی انگلیس بارها به علت استفاده از ادبیات ضداسلامی در دادگاه محکوم و جریمه شده است. یکی از آخرین موارد آن به ابتدای ماه جاری میلادی برمی‌گردد که وی به یک زن مسلمان به علت استفاده از حجاب توهین کرده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا