هتل آمریکایی تسلیم اسلام‌ستیزان شد
هتل آمریکایی تسلیم اسلام‌ستیزان شد
گروه هتل‌های ماریوت با لغو همایش یکی از بزرگترین گروه‌های ضداسلامی آمریکا مخالفت کرد.
يکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 6024
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، گروه «اقدام برای آمریکا» یک گروه اسلام‌ستیز است که پس از حملات یازدهم سپتامبر تشکیل شد و به گسترش احساسات منفی علیه مسلمانان و تلاش برای وضع قوانین ضداسلامی متهم است.
این گروه که مدعی است ۷۵۰ هزار عضو و هزار گروه داوطلب دارد، قرار است همایش دو روزه خود را دهم مهرماه در هتل ماریوت شهر آرلینگتون ایالت ویرجینیا برگزار کند.
گروه حقوقی «وکلای مسلمان» با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل ماریوت در تاریخ ۱۱ سپتامبر، خواستار لغو این همایش اسلام‌ستیزانه شدند.
در این نامه گروه وکلای مسلمان با تأکید بر شعار این هتل که در وب‌سایت آن عنوان شده و به این مضمون است که «تنوع و انعطاف ارزش‌های اصلی ما هستند»، از مدیران آن خواستند که به سابقه خود در دفاع از اقلیت‌ها با برگزاری این همایش خدشه وارد نکنند.
هتل ماریوت در گذشته نیز کنفرانس یک گروه نژادپرست را که قرار بود در هتل ماریوت شهر دالس برگزار شود، لغو کرده بود.
گروه وکلای مسلمان با اشاره به این سابقه، خواستار لغو کنفرانس ضداسلامی در هتل ماریوت آرلینگتون شد؛ اما این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت.
بریجیت گابریل، رئیس و بنیانگذار گروه ضداسلامی «اقدام برای آمریکا» که از سوی نشریه نیویورک تایمز به عنوان یک «اسلام‌ستیز افراط‌گرا» نامیده شده، اخیرا با تکرار مواضع اسلام‌ستیزانه مدعی شده است مسلمانی که به آموزه‌های قرآن معتقد است، نمی‌تواند یک شهروند وفادار به آمریکا باشد.
گروه اسلام‌ستیز وی نیز تابستان امسال تظاهرات‌های ضداسلامی متعددی را در سراسر آمریکا برگزار کرد که گروه‌های نئونازی نیز در این تظاهرات‌ها حضور قابل توجهی داشتند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا