۸۰ درصد مسلمانان اسکاتلند در معرض اسلام هراسی قرار دارند
۸۰ درصد مسلمانان اسکاتلند در معرض اسلام هراسی قرار دارند
نتایج تحقیقات انجام شده از سوی گروه «هالیرود» در اسکاتلند نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد مسلمانان در این کشور در معرض اسلام هراسی که تبدیل به یک امر روزانه شده است،قرار دارند.
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲
کد مطلب: 6907
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « thenational»، نتایج تحقیقات انجام شده از سوی گروه «هالیرود» در اسکاتلند نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد مسلمانان در این کشور در معرض اسلام هراسی که تبدیل به یک امر روزانه شده است،قرار دارند
بر اساس این گزارش،بیش از ۸۰ درصد مسلمانان به دلیل دین و مذهبی که دارند به شکل های مختلف در معرض آزار و اذیت ناشی از اسلام هراسی قرار گرفته اند.
در گزارش ارائه شده از سوی این گروه آمده است که مسلمانان اسکاتلند مجبور هستند به خاطر دور ماندن از این آزارها و اذیت ها از تردد در خیابان ها،استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی و غیره امتناع کنند.
نگرانی مسلمانان اسکاتلندی این است که برچسب تروریست یا افراط گرا به آنها زده شود و زنان مسلمان هم همواره نگران این هستند که در اماکن عمومی حجاب از سرشان برداشته شود.
«اناس سرور»،رئیس گروه «هالیرود» در این باره می گوید: در حالی که اسکاتلند خود را کشوری شکیبا نسبت به همه شهروندان می داند این گزارش نشان می دهد که چنین ادعایی حقیقت ندارد و هنوز باید کارهای زیادی انجام شود تا اسکاتلند به کشوری شکیبا تبدیل شود.
وی می افزاید: بسیاری از مردم در اسکاتلند از ترس حملات فیزیکی یا کلامی می ترسند از خانه های خود خارج شوند.
۳۵.۵ درصد از ۳۴۴ مسلمانی که در این تحقیق با آنها گفتگو شده است اعلام کرده اند که هر روز به خاطر دین خود هدف آزار و اذیت قرار دارند.
به طور کلی ۸۳.۴ درصد از شرکت کنندگان مسلمان هم گفته اند که حداقل یک بار اسلام هراسی را تجربه کرده اند.
بر اساس این تحقیقات بیش از سه چهارم یعنی حدود ۷۶.۵ در صد مسلمانان هدف آزار و اذیت لفظی قرار دارند و بیش از یک سوم یعنی حدود ۳۶.۶ درصد هم در محل کار خود با مشکل مواجه هستند.
نتایج تحقیقات انجام شده همچنین نشان می دهد که ۳۲.۶ درصد از مسلمانان اسکاتلند در رسانه های اجتماعی هدف اقدامات اسلام هراسانه قرار می گیرند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان