مهاجرت مسلمانان انگلیس به دلیل افزایش اسلام هراسی
مهاجرت مسلمانان انگلیس به دلیل افزایش اسلام هراسی
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی از مهاجرت مسلمانان انگلیس از این کشور به دلیل افزایش اسلام هراسی و جرایم انزجارطلبانه ضد مسلمانان پرده برداشت.
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب: 6908
به گزارش «آرماگدون» ،به نقل از ae.۲۴ ، روزنامه ایندیپندنت انگلیس در گزارشی اعلام کرد: امروز مسلمانان ساکن انگلیس چمدان های خود را می بندند و از دوستان شان جدا می شوند و کار خود و کشوری را که در آن متولد شدند، به منظور سکونت در مکان امن تر رها می کنند.
«شیما باخت» در این گزارش آورده است که در سال های اخیر، میانگین جرایم انزجارطلبانه ضد اقلیت های دینی در انگلیس به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. به طوری که برخی احساس می کنند که در صورت ماندن، زندگی شان با خطر مواجه است.
در این گزارش آمده است که مهاجرت در انگلیس وجود دارد. برعکس آنچه گفته می شود که زنان محجبه و مردان ریش دار از مرزهای ما سرازیر می شوند و شمار زیادی از مسلمانان سرزمین های خود را به دلیل افزایش میانگین جرایم انزجارطلبانه دینی ترک می کنند. با این وجود، بحث و جدل های آزاردهنده در مطبوعات و محافل سیاسی انگلیس به ایجاد فضایی خصمانه کمک می کند، فضایی که باعث می شود که مسلمانان انگلیس کشور خود را ترک کنند.
شیما باخت در گزارش خود آورده است که سما خان که خواسته نام واقعی اش ذکر نشود، با سه فرزند و همسر و مادرش به پاکستان نقل مکان خواهد کرد. پدر و مادرش پس از تقسیم هند به انگلیس آمدند. وی در منطقه چلسی در لندن به دنیا آمده است.
براساس این گزارش، سما نمی خواهد از انگلیس کوچ کند، اما مجبور است که به آینده فرزندانش فکر کند. زیرا فرزندان و نوه هایش در اینجا با تبعیض مواجه خواهند شد. وی نمی خواهد که آنها احساس کنند که شهروند درجه دوم هستند.
در این گزارش آمده است که اقلیت مسلمان در انگلیس معتقدند که همه پرسی برای عضویت در اتحادیه اروپا(برگزیت) و انتخاب «بوریس جانسون» به عنوان نخست وزیر انگلیس دو عاملی هستند که به افزایش اسلام هراسی در این کشور منجر شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان