"شيخ معن السهلاوي" امام جماعت موسسه آیت الله خويي
"شيخ معن السهلاوي" امام جماعت موسسه آیت الله خويي
 
حمله به موسسه و مسجد "آیت الله خویی" در نیویورک؛
سیاستمداران آمریکایی، مروج نژاد پرستی
امام جماعت مسجد آیت الله خويي در نیویورک، گفت :برخی از سیاستمداران آمریکایی نژاد پرستی و توهین به ادیان را ترویج می کنند.
پنجشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب: 406
به گزارش «آرماگدون» ، "شيخ معن السهلاوي" امام جماعت موسسه آیت الله خويي در مصاحبه با شبكه خبري العالم به وقوع سه حمله ديگر اشاره كرد كه در آن معبد هندوها، یک مركز تجاري و منزل يك خانواده مسيحي هدف قرار گرفتند.
وي افزود: تاكنون هدف از اين حملات و علت حمله به پیروان اديان مختلف تقريبا به طور همزمان مشخص نشده است.
شیخ السهلاوي اظهار داشت: شايد قوانين از تحريك به توهين علیه اديان جلوگيري مي کند، اما سياستمداراني كه نژاد پرستي را ترغيب مي كنند، محاسبات ديگري دارند و آنها توجه نمي كنند كه همه اديان در معرض تهديد قرار دارند.
ناظران معتقدند تنش سياسي نژاد پرستانه عليه مسلمانان شايد علت نخست اين اقدامات جنايتكارانه باشد كه پيروان اديان ديگر نيز از آن در امان نبوده اند؛ تا جاییکه حملات نژاد پرستانه در آمریکا تنها به مسلمانان محدود نشده و در چند مكان در محله جاميكا كه اقليت هايي از كشورهاي مختلف سكونت دارند، نیز صورت گرفته است.
شب دوشنبه گذشته یک راننده کامیون اهل نیویورک با بمب های دست ساز آتشزا به مسجد و موسسه آیت الله خویی در نیویورک حمله کرد که بر اثر آن ورودی این مسجد آتش گرفت.
دو روز بعد پلیس نیویورک عامل حمله به مسجد را که همچنین به یک پرستشگاه هندوها در این شهر حمله کرده بود، بازداشت و بازجويي كرد.
گزارش شده فرد مهاجم در جریان بازجوئی نیز سخنان تندی علیه مسلمان به زبان آورده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم