داخلی صفحه آخر خبر
بررسی حقوق مسلمانان آمریکا در مسجد «پراویدنس»
مسجد شهر «پراویدنس» در ایالت «رود‌آیلند» آمریکا میزبان برگزاری کارگاه خصوصی برای بررسی حقوق مشروع مسلمانان و پناهجویان بود.
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۰
کد مطلب: 5206
به گزارش آرماگدون، به نقل از پایگاه خبری «ripr»، با توجه به افزایش نگرانی مسلمانان ایالت رودآیلند در شمال شرقی آمریکا به خاطر سیاست‌های اسلام‌ستیزانه ترامپ، ریاست‌جمهوری این کشور، نمایندگانی از اداره پلیس «پراویدنس»، اتحادیه آزادیخواهان مدنی آمریکا و شورای روابط اسلامی ـ آمریکائی بخش رودآیلند در جلسه‌ای به بررسی حقوق مسلمانان پرداختند.
سخنرانان در این جلسه موضوعاتی مانند کمک به شهروندان مسلمان، مهاجران و پناهجویان در آشنایی با عادات و رسوم آمریکائی‌ها و حقوق شهروندی را مورد تاکید قرار داده و در مورد سلامت روحی مسلمانان و به ویژه کودکان صحبت کردند که ممکن است با شنیدن اظهارات اسلام‌ستیزانه از رسانه‌ها دچار استرس شده و یا در مدارس مورد آزار و تهدید قرار بگیرند.
دکتر نورین شافی، روانشناس پاکستانی‌تبار با بیان اینکه تا قبل از حادثه یازده سپتامبر زندگی راحتی در آمریکا داشته است، گفت: فکر می‌کنم بزرگ‌ترین اشتباه مسلمانان بعد از این حادثه این بود که هرگز به طور جدی از مسلمانان واقعی حمایت نکردند.
وی گفت: بعد از انتخاب ترامپ به سمت ریاست‌جمهوری، هر هفته شمار زیادی از مسلمانان با تماس تلفنی، افزایش ترس و نگرانی خود را ابراز می‌کنند.
شافی افزود: ما باید ابتدا اعتماد به نفس خود را بالا ببریم و با شناخت حقوق خود از آن دفاع کنیم.
وی تصریح کرد: تا زمانیکه از حقوق خود دفاع می‌کنیم کسی نمی‌تواند ما را تهدید کند.
«جرج الورزا»، شهردار شهر پراویدنس در این جلسه در پاسخ به این نگرانی‌ها، تشکیل نخستین هیئت مشاوره‌ای و اختصاص تلفن مستقیم جهت گزارش جرایم ناشی از نفرت را برای مسلمانان اعلام کرد.
گفتنی است مسجد «پراویدنس» نیز یکی از مساجدی است که اخیرا نامه تهدید دریافت کرده بود.
Share/Save/Bookmark