داخلی صفحه آخر خبر
برنامه ساخت پنجمین مسجد در مسکو
معاون اول رئیس اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و شورای مفتیات این کشور از ساخت پنجمین مسجد در منطقه مسکو جدید خبر داد.
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۰
کد مطلب: 5044
به گزارش «آرماگدون» ، «روشن عباسُوف» معاون اول رئیس اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و شورای مفتیات این کشور، طی کنفرانس مطبوعاتی از ساخت پنجمین مسجد در شهر مسکو خبر داد.
در حال حاضر چهار مسجد در مسکو دایر می‌باشد که پذیرای همه علاقمندان است. دو مسجد نه چندان بزرگ دیگر نیز در محدوده سفارت کشورهای عربی واقع است. اکنون مدت طولانی است که امت اسلامی از ضرورت احداث مساجد در پایتخت سخن می­ گوید.
عباسوف گفت: «امروز در ساعات اداری، با هیأت دولت مسکو، مکانی را در مسکوی جدید، برای احداث مسجد بزرگ دیگری که هم اکنون روی جزییات فنی آن کار می­شود، پیدا خواهیم کرد». این مسجد در محوطه مجموعه بزرگ چند مذهبی احداث خواهد شد که قرار است در شهرک کامونارکا ایجاد شود. «موضوع ساخت مساجد در همه مناطق حائز اهمیت است. تا قبل از انقلاب ۱۹۱۸، بیش از ۱۵ هزار واحد اسلامی در روسیه وجود داشت که تا سال ۱۹۹۱، فقط ۱۰۰واحد از آنها باقی مانده بود.
وی گفت: به همین دلیل، بازسازی اماکن مقدس، ایجاد زیرساخت­ها و باز کردن حوزه ­های علمی، موضوعات روز جامعه مسلمان طی ۲۵ سال اخیر در دوره دموکراسی بوده است. مساجد در بسیاری از مناطق کشور ساخته می ­شود. بدون شک، این کار اهمیت و ضرورت دارد؛ زیرا از طریق مساجد و تریبون­های مساجد ما، صلح، خوبی، و روابط حسن همجواری تبلیغ می‌­شود».
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر