عذرخواهی «فاکس‌نیوز» به‌خاطر دروغ‌پراکنی علیه مسلمانان فرانسه
عذرخواهی «فاکس‌نیوز» به‌خاطر دروغ‌پراکنی علیه مسلمانان فرانسه
شبکه خبری «فاکس‌نیوز» پس از اظهارات اسلام‌‌ستیزانه یکی از کارشناسان مبنی بر اینکه ورود غیر‌مسلمانان به بخشی از پاریس ممنوع است، از فرانسه عذرخواهی کرد.
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 3244
به گزارش «آرماگدون» ،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی Ledauphine، شبکه خبری فاکس‌نیوز در راستای سیاست‌های اسلام‌هراسانه خود مدعی شده بود، مناطقی در پاریس وجود دارد که ورود غیرمسلمانان به آن ممنوع است.
«نولان پترسون»، نظامی سابق که به دعوت این شبکه آمریکایی در برنامه کارشناسی فاکس‌نیوز شرکت کرده بود، گفت: در پاریس مناطقی وجود دارد که با مناطق درگیر جنگ مثل افغانستان و عراق قابل مقایسه‌اند.
پترسون گفته بود: جوانان این مناطق با تی‌شرت‌هایی که روی آن‌ها تصاویر بن‌لادن دیده‌ می‌شود، تردد می‌کنند.
نولان پترسون به‌خاطر این اظهارات دروغین عذرخواهی کرد و فاکس‌نیوز هم به‌دلیل اشتباه در پخش اظهارات وی مجبور به عذرخواهی شد.
در همین راستا، یک خبرنگار روی آنتن زنده این شبکه تلویزیونی گفت: «این هفته ما در مورد مسلمانان در اروپا به‌ویژه مسلمانان انگلیس و فرانسه چند خطای تأسف‌‌آور را مرتکب شده‌ایم. این خطاها به گفت‌و‌گوها درباره مناطقی برمی‌گردد که غیر مسلمانان و نیروهای امنیتی حق ورود به آن‌ها را ندارند. رو راست بگوئیم چنین مناطقی در هیچ‌یک از این دو کشور وجود ندارد».
این خبرنگار با تأکید بر این‌که هیچ مدرک موثقی برای تأیید وجود چنین مناطقی وجود ندارد، تأکید کرد: واضح است در اروپا مناطقی جرم‌خیز وجود دارد همانطور که در آمریکا و سایر کشورها وجود دارد و پلیس و افراد عادی بدون احتیاط نمی‌توانند وارد آن‌ها شوند.
وی از بابت این اشتباهات از همه کسانی که ممکن است هدف توهین قرار گرفته باشند و از فرانسه و انگلیس نیز از این بابت عذرخواهی کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا