توزیع جزوه «آشنایی با مسلمانان» در دانشگاه میشیگان
توزیع جزوه «آشنایی با مسلمانان» در دانشگاه میشیگان
جزوه راهنمای جدیدی که توسط دانشجویان دانشگاه دولتی میشیگان تهیه شده است، شناختی ابتدایی از اسلام و آداب مسلمانی را به خواننده ارائه می‌دهد.
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 3245
به گزارش «آرماگدون» ،به نقل از پایگاه خبری «Detroit Free Press»، این راهنما که «۱۰۰ سؤال و جواب در مورد مسلمانان آمریکا» نام دارد، از تلفظ صحیح «مسلم» تا تعطیلات و اعیاد اسلامی، زندگی مسلمانان آمریکا و تنوع فرهنگی آن‌ها را معرفی می‌کند.
دانشجویان کلاس روزنامه‌نگاری دانشگاه میشیگان اقدام به تهیه این راهنمای آموزشی کرده‌اند.
کیت کربرت، دانشجوی سال آخر این دانشگاه و از نویسندگان این راهنما می‌گوید: تصورات نادرست زیادی در مورد مسلمانان آمریکا وجود دارد. عده زیادی با انتشار اطلاعات غلط در مورد اسلام سعی می‌کنند مردم را بترسانند و این دین را بدنام کنند.
وی افزود: از همین رو ما ترم گذشته کار خود را شروع کرده و ضمن مصاحبه و مشورت با مسلمانان آمریکایی و کارشناسان مسائل اسلامی، اطلاعاتی را گردآوری کرده و در قالب یک جزوه کوچک به صورت چاپی و یا الکترونیک منتشر کردیم.
با توجه به حوادث اخیر فرانسه، در این راهنما به این مسئله نیز به‌طور گسترده پرداخته شد.
محمد حسن خلیل، استادیار مطالعات دینی و مدیر برنامه مطالعات اسلامی دانشگاه میشیگان در این باره گفت: این راهنما تنوع فرهنگی جوامع اسلامی ـ آمریکایی را نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا تصورات نادرست تصحیح شوند.
به گفته جو گریم، روزنامه‌نگار آمریکایی، اسلام به وسیله اقدامات افراط‌گرایان و تروریست‌های سیاسی سوءتعبیر شده است.

وی تأکید می‌کند: اسلام دین پیچیده‌ای است و با توجه به گستردگی آن، انعکاس درست این دین کار آسانی نیست.
تصمیم به گردآوری و انتشار این راهنما پس از آن اتخاذ شد که مؤسسه نظرسنجی «پیو» در آمریکا در تابستان امسال اعلام کرد که آمریکایی‌ها نسبت به مسلمانان بیش از سایر گروه‌های دینی نگرش منفی دارند.
کربرت با اشاره به این موضوع می‌گوید: همه مسلمانانی که ما با آن‌ها مصاحبه کردیم، تروریسم را محکوم می‌کردند و می‌خواستند که اسلام به عنوان یک دین صلح‌آمیز معرفی و اعلام شود که افراط‌گرایان آیات قرآن را به غلط تفسیر و از آن سوءاستفاده می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا