«تل ماما» خواستار توقف «اسلام هراسی» آنلاین در موتورهای جستجو شد
«تل ماما» خواستار توقف «اسلام هراسی» آنلاین در موتورهای جستجو شد
دیده بان جرایم ناشی از تنفر در انگلیس نسبت به افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی آنلاین هشدار داد.
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 6151
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «دیلی صباح»،سازمان دیده بان جرایم ناشی از تنفر در انگلیس «تل ماما» هشدار داد که موتورهای جستجوی بزرگ مانند گوگل باید دستکاری جستجوهای وب برای تحریک احساسات اسلام هراسانه و نژادپرستانه را متوقف کنند.
«تل ماما» در گزارش جدیدی از گوگل و دیگر موتورهای جستجو خواست تا عملکرد وب سایت های افراطی که از طریق «بهینه سازی موتورهای جستجو» الگوریتم جستجوی خود را تغییر می دهند را مورد ارزیابی دوباره قرار دهند.
دیده بان جرایم ناشی از تنفر در این باره گفت:این وب سایت ها برای بالا بردن رتبه خود در موضوعاتی مانند «جرم» و «تروریسم»،الگوریتم های جستجوی خود را دستکاری می کنند.
در گزارش «تل ماما» آمده است که شرکت های رسانه های اجتماعی باید به این وب سایت ها کمک کنند تا فهم بهتری از تعصبات ضد اسلامی داشته باشند .
بیش از ۶۴۰ رویداد اسلام هراسانه در سال ۲۰۱۶ به «تل ماما» گزارش شده است که نسبت به سال قبل از آن ۴۳۷ مورد افزایش داشته است.
این گروه در گزارش جدید خود تحت عنوان «یک تهدید طراحی شده:هویت،تعصب و تاثیر نفرت ضد اسلامی» نوشت:زنان مسلمان به دلیل پوشش اسلامی بیشتر از دیگر گروه ها در معرض این حملات قرار داشته اند.
«تل ماما» همچنین پیشنهادهایی را به مقامات مسئول ،شرکت های خصوصی و افراد جامعه برای مقابله با اسلام هراسی ارائه داد.
بر اساس این گزارش،سیستم حمل و نقل عمومی و مغازه ها بیشترین فضاهای اجتماعی هستند که حملات ضد اسلامی در آنها انجام می شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان