انتقاد نخست‌وزیر کانادا از به آتش کشیدن مسجد السلام
انتقاد نخست‌وزیر کانادا از به آتش کشیدن مسجد السلام
جاستین ترودو با انتشار بیانیه‌ای از به آتش کشیدن مسجد السلام در شهر «پیتربورو» این کشور انتقاد کرد.
چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: 3992
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از Dünya Bülteni، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد و ابراز تأسف و تأثر از به آتش کشیدن «مسجد السلام»، تنها مسجد شهر «پیتربورو» کانادا، گفت: «واقعه به آتش کشیدن «مسجد السلام» مرا بسیار اندوهگین کرد. یکی از ارزش‌های کشور ما تنوع فرهنگ و ادیان است. مسلمانان از لحاظ اجتماعی و اقتصادی بر کشورمان تأثیر مثبتی دارند. هرگونه تنفر و دشمنی نسبت به شهروندان مسلمان غیر قابل قبول است».
نخست‌وزیر کانادا در این بیانیه با تأکید بر لزوم شناسایی عوامل این واقعه تصریح کرد: «در کانادا این موضوع باید به خوبی درک شود که مسلمانان نیز مانند دیگر مردم جهان از طرف دشمن مشترکی هدف حملات قرا می‌گیرند».

مسجد بازسازی می‌شود
جاستین ترودو، در پخش پایانی بیانیه نیز با اشاره به ضرورت اتحاد میان مسلمانان و دیگر شهروندان کانادایی، خطاب به مسلمان این کشور افزود: «دولت کانادا برای دستگیری عوامل این حادثه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود. همچنین مسجد السلام نیز در آینده نزدیک مورد مرمت قرار خواهد گرفت».
گفتنی است، روز یکشنبه، بیست و چهارم آبان ماه، «مسجد السلام»، تنها مسجد شهر پیتربورو حوالی رودخانه اوتونابی در مرکز اونتاریو به آتش کشیده شد. تحقیقات درباره این حادثه همچنان ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark