دادگاه آلمان به نفع معلم محجبه رأی داد
دادگاه آلمان به نفع معلم محجبه رأی داد
دادگاه کار برلین در رسیدگی به شکایت معلم محجبه‌ای که به خاطر داشتن حجاب از استخدام در مدرسه آلمانی منع شده بود، به نفع وی رأی صادر کرد.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: 5387
به گزارش «آرماگدون» به نقل از پایگاه خبری «rt»، دادگاه کار(هیئت تشخیص و حل اختلاف کارگری و کارفرمایی) با اعلام اینکه پوشیدن روسری توسط معلم مسلمان تهدیدی علیه اصول آموزشی محسوب نمی‌شود، این مدرسه را بابت استخدام‌نکردن وی به پرداخت جریمه‌ای به مبلغ ۹ هزار و ۲۵۰ دلار محکوم کرد.
به گفته «رینات شوود»، قاضی دادگاه کار، کارفرما هنگام مصاحبه با معلم محجبه به وی گفته بود تدریس به دانش‌آموزان با داشتن حجاب، نمادی از تبعیض است.
سال گذشته دادخواست معلم مسلمان توسط دادگاه رد شد اما قاضی «رینات شوود» در صدور حکم به نفع معلم مسلمان به مصوبه آزادی مذهبی قانون اساسی سال ۲۰۱۵ آلمان استناد کرد.
در سال ۲۰۰۳ از ۱۶ ایالت آلمان ۶ ایالت حجاب را برای معلمان مدارس ممنوع اعلام کردند.
ممنوعیت پوشاندن سر با روسری در آلمان نیز در سال ۲۰۰۴ با این استدلال صورت پذیرفت که حجاب می‌تواند سبب برهم زدن نظم کلاس شود!
این در حالی است که دادگاه عالی آلمان در سال ۲۰۱۴ منع پوشیدن روسری را سبب خدشه‌دار شدن آزادی‌های مذهبی دانسته و در بیانیه‌ای اعلام کرد: معاف‌شدن سنت‌های فرهنگی مسیحی و غربی از این قانون خود یک تبعیض بوده است.
Share/Save/Bookmark