ضرب و شتم دانش‌آموز آمریکایی به خاطر حجاب
ضرب و شتم دانش‌آموز آمریکایی به خاطر حجاب
فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد یک دختر دانش‌آموز ۱۴ ساله توسط گروهی از نوجوانان در پارکی در فلوریدا، مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.
يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 6287
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری ksat؛ شکیل منشی، پدر این دانش‌آموز محجبه می‌گوید: این نمونه بارز جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان است.
وی افزود: این گروه نوجوانان قبل از زدن دخترم، اقدام به زورگویی کرده و سپس او را به خاطر مسلمان بودن تهدید به قتل کردند.
این دختر دانش‌آموز پس از این حمله، به خاطر جراحات سر و صورت به بیمارستان منتقل شد.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگترین سازمان حامی حقوق مسلمانان آمریکا، با دلجویی از خانواده این دانش‌آموز مسلمان اعلام کرد که پرونده آن‌ها را نیز مانند پرونده‌های زیاد دیگری که با موضوع حمله به دانش‌آموزان مسلمان در مدارس آمریکا تشکیل شده، رسیدگی خواهد کرد.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی آبان ماه گذشته با انتشار گزارشی به نام «آزار و اذیت دانش‌آموزان مسلمان و جنبشی غیرقابل انکار برای ریشه‌کن کردن آن» اعلام کرد که ۵۳ درصد دانش‌آموزان مسلمان در آمریکا صرفاً به دلیل مسلمان بودن در مدرسه هدف تحقیر، اهانت و بی‌احترامی قرار می‌گیرند.
بنا بر این گزارش، ۲۶ درصد در فضای مجازی هدف قرار می‌گیرند و ۵۷ درصد نیز شاهد اظهارات اهانت‌آمیز همکلاسی‌های خود علیه اسلام و مسلمانان در فضای مجازی هستند. ۳۶ درصد دانش‌آموزان دختر نیز به خاطر هدف رفتارهای خشونت‌آمیز قرار می‌گیرند.
این گزارش نشان داد که اظهارات آزاردهنده معلمان، کارکنان و مسئولان مدارس درباره دین اسلام افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا