تظاهرات تندروهای هلندی علیه مسلمانان
تظاهرات تندروهای هلندی علیه مسلمانان
صدها نفر از حامیان احزاب راست افراطی هلند با تجمع در یکی از میدان‌های اصلی شهر روتردام نسبت به آنچه که حمایت دولت از مسلمانان و مهاجران می‌خوانند، اعتراض کردند.
يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 6386
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری Middle East Eye؛ تظاهرکنندگان دیروز (۳۰ دی) اعلام کردند که در اعتراض به «تبعیض دولت علیه شهروندان هلندی به نفع مسلمانان و مهاجران» تجمع کرده‌اند.
این تجمع که با حضور حدود ۷۰۰ نفر از حامیان احزاب تندروی راستگرا در هلند همراه بود، در حالی برگزار شد که این احزاب در حال آمادگی برای شرکت در انتخابات پارلمانی هلند در ماه مارس هستند و بار دیگر با استفاده از حساسیت‌ها نسبت به مسئله مهاجرت و مسلمانان در تلاش هستند که این بار بخش قابل توجهی از جمعیت ۱۳ میلیونی رای دهندگان را با خود همراه کنند.
گیرت وایلدرز، سیاستمدار عوام‌فریب و اسلام‌ستیز هلندی و رهبر حزب راستگرای آزادی در این تظاهرات گفت: هلند کشور ماست و فقط کشور «مارک روته» (نخست‌وزیر) نیست.
وی افزود: ما اینجا زندگی می‌کنیم، نه در مراکش، نه در ترکیه و نه در عربستان. هلند یک کشور اسلامی نیست.
سال گذشته وایلدرز به عنوان رهبر حزب آزادی هلند در انتخابات سراسری شرکت کرد و سعی کرد با استفاده از گفتمان اسلام‌ستیزانه و شعار «اسلام را متوقف کنید» پیروز شود اما شکست خورد و به دولت راه نیافت.
البته حزب او در انتخابات سوم شد که نسبت به گذشته پیشرفتی برای آن محسوب می‌شود. وی امیدوار است با ادامه همین رویه در انتخابات دور بعد پیروز شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا