قرآن‌های رنگی از بازار‌های مصر جمع‌آوری می‌شود + عکس
قرآن‌های رنگی از بازار‌های مصر جمع‌آوری می‌شود + عکس
مرکز اسلامی الازهر طی جلسه‌ای کمیته رسیدگی به توزیع قرآن‌های رنگی در مصر را به‌منظور جمع‌آوری این قرآن‌ها از بازار‌ تشکیل داد.
يکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 3929
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «الیوم السابع» چاپ مصر، توزیع قرآن‌های رنگی بی‌نام و نشان در بازار مصر اخیرا در این کشور جنجال‌های زیادی به پا کرده و اعتراض علمای الازهر را در پی داشته است.
در همین راستا، مرکز اسلامی الازهر با تشکیل جلسه‌ای به ریاست احمد الطیب، شیخ الازهر این مسئله را بررسی کرد.
شیخ الازهر در این جلسه نارضایتی شدید خود را از توزیع قرآن‌های رنگی در بازارهای مصر و نزدیکی مرکز اسلامی الازهر اعلام کرد.
وی همچنین تماس با مجدی عبدالغفار، وزیر کشور مصر برای انجام تدابیر لازم به منظور رسیدگی به این امر را در دستور کار خود قرار داد.
احمد الطیب در ادامه کمیته‌ای به ریاست رجانی عطیه، عضو مشاور مجمع پژوهش‌های اسلامی مصر به منظور رسیدگی به مسئله توزیع قرآن‌های رنگی و جمع‌آوری این قرآن‌ها از بازار تشکیل داد.
الازهر همچنین با ابراز نگرانی شدید از این موضوع، توزیع قرآن‌های رنگی را بیانگر توهین به کلام وحی دانسته و اعلام کرد: قرآن کریم، روزنامه یا مجله نیست که به صورت رنگی چاپ شود.
گفتنی است، چاپ و نشر قرآن با جلد و صفحات رنگارنگ و به دور از چشم الازهر در مصر اخیرا در مصر جنجال آفرین شده و اعتراض علمای مصر و عربستان را درپی داشته است.
این قرآن‌ها با تبلیغات فراوان در صفحات اینترنت همراه شده و با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسد. برخی علما فتواهایی در تحریم خرید این قرآن‌ها صادر و تأکید کرده‌اند که تعدد رنگ در قرآن به هیبت و وقار آن لطمه می‌زند.


Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا