ابتکار عمل آشپز مسلمان برای مقابله با اسلام هراسی
ابتکار عمل آشپز مسلمان برای مقابله با اسلام هراسی
یک آشپز زن مسلمان در ایالت میشیگان آمریکا با دعوت از غریبه ها برای صرف غذا با اسلام هراسی مقابله می کند.
چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲
کد مطلب: 5639
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه هافینگتن پست، در دوره ای از ترس و عدم اطمینان در امریکا، و در حالی که جهان پر از نفرت شده است، آماندا نشان می دهد که چگونه سخاوت و شور و شوق برای تهیه مواد غذایی می تواند مردم را گردهم آورد.
او میزبان دورهمی است که آن را «شام با همسایه مسلمان خود» نامیده است. برای بیش از یک سال است که او میهمان به خانه اش دعوت می کند و با غذای خانگی از آنها پذیرایی می کند. و در حالی که آنها غذا می خورند، او در مورد مسلمان بودن در جامعه امروزی آمریکا با آنها سخن می گوید.
آماندا نخستین زن مسلمانی است که در مسابقات آشپزی «فاکس» با حجاب شرکت کرد.
در طول این برنامه برخی از بینندگان این برنامه از لذتی که از حضور وی با حجاب برده بودند، گفتند اما برخی نیز خواستار انگیزه وی از این کار شدند.
او در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفت: «این مسئله به من فهماند که وجود من در جهان برای برخی پر دردسر است.»
ایده غذا دادن به مردم در ذهن وی زمانی شکل گرفت که وی در حال تماشای اخبار بود. او فکر کرد که در مورد اسلام شفاف سازی نمی شود و از همان جا بود که تصمیم به این کار گرفت.
با توجه به ناآگاهی مردم در مورد مسلمانان، وی فکر کرد که باید کاری کند. او از خودش پرسید: «آیا من در این ناآگاهی مردم تقصیرکار نیستم؟ آیا من نباید به آنها اجازه دهم با من دیدار داشته باشند؟»
به همین دلیل بود که اماندا و همسرش حسین صمیم گرفتند از گروه کوچکی از همکاران، دوستان، و برخی از غریبه ها دعوت کنند برای صرف غذا به خانه شان بیایند.
از ماه ژانویه ۲۰۱۶ که آنها این برنامه را آغاز کردند تا به امروز آن را ادامه داده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان