«امکا ازه‌اوگو»، فوتبالیست سابق تیم ملی نیجریه
«امکا ازه‌اوگو»، فوتبالیست سابق تیم ملی نیجریه
 
داخلی صفحه آخر خبر
فوتبالیست سابق تیم ملی نیجریه مسلمان شد
«امکا ازه‌اوگو»، فوتبالیست سابق تیم ملی نیجریه اعلام کرد: پس از مطالعه در مورد زندگی حضرت محمد(ص)، تصمیم گرفتم مسلمان شوم.
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 2218
به گزارش «آرماگدون» ، وی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: من همیشه آدم کنجکاوی بوده‌ام و در مورد ادیان مختلف مطالعه کرده‌ام. در این میان زندگی حضرت محمد(ص) بر من تأثیر عمیقی گذاشت.
ازه‌اوگوی ۴۶ ساله می‌گوید: تأثیر زندگی پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) بر من آنقدر عمیق بود که اسلام آوردم.
این فوتبالیست سابق نیجریه که تیم ملی کشورش را در جام جهانی ۱۹۹۴ همراهی کرد، عنوان کرد: احساس غرور می‌کنم که یکی از پیروان پیامبر بزرگی هستم که بزرگترین فرستاده خداوند است.
وی پس از تشرف به دین اسلام نام «مصطفی محمد» را برای خود برگزید.
گزارش‌ها در مورد تشرف این فوتبالیست نیجریه‌ای به دین اسلام اولین بار در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، اما این نخستین باری است که وی با رسانه‌ها در مورد تشرف خود به دین اسلام و دلایل آن سخن می‌گوید.
این تازه‌مسلمان نیجریه‌ای می‌گوید: مسلمان شدن مرا قوی‌تر کرد. از زمانیکه مسلمان شده‌ام به واسطه انجام اعمال عبادی، زندگی من نظم و ترتیب بیشتری یافته است.
وی افزود: مسلمان شدن من مانند کاشتن یک دانه در خاک است و برای تبدیل شدن این دانه به درخت راه زیادی را باید طی کنم. می‌دانم که با گذشت زمان چیزهای زیادی خواهم آموخت اما در همین ابتدای امر هم زندگی من تغییر زیادی کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا