تجمع 2هزار سوئیسی علیه اسلام‌ستیزی در برن
تجمع 2هزار سوئیسی علیه اسلام‌ستیزی در برن
 
تجمع 2هزار سوئیسی علیه اسلام‌ستیزی در برن
روز گذشته 2 هزار سوئیسی علیه سیاست‌های اسلام‌ستیزانه و تبعیض در این کشور به خیابان‌های برن آمدند.
يکشنبه ۸ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۲۴
کد مطلب: 227
ه گزارش «آرماگدون»، روز گذشته حدود ۲ هزار تن از مسلمانان سوئیس علیه اسلام‌ستیزی و تبعیض نسبت به مسلمانان اقدام به برگزاری تجمعی اعتراضی کردند.
بر اساس این گزارش، این تجمع به کوشش شورای مرکزی مسلمانان سوئیس (IZRS) و در مقابل پارلمان سوئیس در برن برگزار شد.
"نیکولاس بلانکو" رئیس شورا به عنوان نخستین سخنران این تجمع در حالی که پشت سر وی ستاره‌های پنج پر زرد رنگی به چشم می خورد که روی آنها عبارت "اسلام‌هراسی" درج شده بود، گفت: این واژه‌ها مانند مهمانی ناخواسته در (این کشور) دیده می‌شوند.
وی همچنین این پرسش را خطاب به جمع مطرح کرد که آیا شما می خواهید که ممنوعیت ساخت مناره برای مساجد همچنان ادامه داشته باشد که پاسخ منفی را به دنبال داشت.
"لورا بوت" روزنامه‌نگار انگلیسی و خواهر همسر "تونی بلر" نخست‌وزیر پیشین انگلیس که مدتی است به اسلام گرویده است دیگر سخنران این تجمع بود که از رسانه‌ها خواست تا دیدگاه کلیشه ای درباره اسلام را تغییر دهند.
بوت همچنین با اشاره به اینکه هنگام قدم زدن در برن به دلیل حجاب آزار دیده است، گفت که از این شهر ناامید شده است و رسانه‌ها را به اطلاعات بیشتر درباره اسلام فراخواند.
سوئیس در نوامبر سال ۲۰۰۹ اقدام به برگزاری نظرسنجی درباره ممنوعیت ساخت مناره برای مساجد کرد که این موضوع با توجه به اینکه این کشور به عنوان آزادترین کشور جهان شناحته می‌شود، انتقادهای فراوانی را متوجه این کشور کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس به نقل از خبرگزاری اتریش