حملات اسلام هراسی در فرانسه در ۲۰۲۰ رشد چشمگیری داشت
حملات اسلام هراسی در فرانسه در ۲۰۲۰ رشد چشمگیری داشت
رئیس یک گروه نظارتی گفت، در میان جنجال بر سر موضع دولت فرانسه در قبال مسلمانان، حملات اسلام هراسی در این کشور در سال ۲۰۲۰ افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت.
جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۳
کد مطلب: 7025
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالله ذکری، رئیس گروه نظارت ملی بر اسلام هراسی در بیانیه‌ای اعلام کرد: در سال گذشته میلادی ۲۳۵ مورد حملات اسلام هراسی در فرانسه رخ داد که ۱۵۴ مورد بیشتر از سال قبلتر بود و رشد ۵۳ درصدی داشت.
وی ادامه داد، بیشتر این حملات در ایل دو فرانس، رون-آلپ و پروانس-آلپ-کوت دازور رخ دادند. حملات علیه مساجد نیز در همین سال رشد ۳۵ درصدی داشتند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ۷۰ نامه تهدیدآمیز هم به مقر شورای فرانسوی کارگروه مسلمانان یا مدیران آنها در سال گذشته میلادی ارسال شده، گفت: هشدارها درباره اشاعه دروغ مربوط به اسلام و مسلمانان و همچنین ایمیل‌هایی که انزجار علیه مسلمانان را تحریک می‌کند، افزایش داشته است.
وی افزود: مسلمانان در فرانسه نگران دیدگاه‌های منفی برخی از اعضای جامعه این کشور درباره اسلام هستند. بین اسلام و تروریسم ارتباطی وجود ندارد و مسلمانان در فرانسه باید بتوانند به صورت آزادانه مانند دیگر اعضای فرقه‌ها و گروه‌های مذهبی، عبادت کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا