نگرانی فعالان مسلمان کانادایی از برپایی تجمع بر ضد اسلام
نگرانی فعالان مسلمان کانادایی از برپایی تجمع بر ضد اسلام
انجمن ملی اسلامی کانادا، نسبت به برپایی تجمع ضد اسلامی در مقابل یکی از مساجد شهر تورنتو، ابراز نگرانی کرد و آن را نشأت گرفته از فهم غلط افراد شرکت کننده از اسلام و مسلمانان دانست.
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۶
کد مطلب: 5423
به گزارش «آرماگدون» ، تعداد اندکی از اسلام ستیزان، در مقابل یکی از مساجد شهر تورنتو تجمّع کرده و بر ضد اسلام، شعار دادند.
این افراد که تعداد آنها از چند ده نفر تجاوز نمی کرد، پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها، مطالبی بر ضد اسلام همچون «به اسلام بگویید نه!» نوشته شده بود.
انجمن ملی اسلامی کانادا، ضمن محکوم کردن برپایی چنین تجمع هایی در مقابل مساجد مسلمانان، نسبت به برگزاری چنین تجمع هایی هشدار داد و آن را حاکی از فهم غلط و اندک برخی شهروندان این کشور، نسبت به اسلام و مسلمانان دانست.
مدیر اجرایی این انجمن، در این باره اظهار داشت: با توجه به حمله تروریستی ماه گذشته به یکی از مساجد شهر کبک که منجر به شهادت شش تن از نمازگزاران این مسجد شد، برپایی چنین اقدامات ضد اسلامی، تنفر آمیز و غیرقابل تحمل است.
«احسان گردی» سپس خاطرنشان کرد: هنوز هیچ اقدام خرابکارانه ای توسط تجمع کنندگان به ثبت نرسیده است ولی اگر کسی از مسلمانان تهدیدی از سوی این افراد دریافت کرده است، هرچه سریعتر به مراکز پلیس مراجعه کرده و آن را گزارش دهد تا تحت محافظت پلیس قرار گرفته و از عواقب بعدی این خطرات در امان بماند.
پلیس تورنتو نیز با اعلام اینکه از طریق رسانه ها از وقوع این تجمع اطلاع یافته است ولی تاکید کرد: تاکنون هیچ شکایتی در این باره به ثبت نرسیده است.
شایان ذکر است، به نظر می رسد این تظاهرات و تجمع ضد اسلامی، در پاسخ به حرکتی در مجلس پارلمان کانادا صورت گرفت که هر گونه اقدام اسلام هراسانه و نژادپرستانه ای را محکوم کرده بودند. از جمله طرح کنندگان این بحث در پارلمان کانادا، نمایندگان اونتاریو در پارلمان و یکی از وزرای دولت کانادا بود که هر دو مورد انتقاد تجمع کنندگان در مقابل مسجد مسلمانان قرار گرفتند و شعارهایی علیه آنان سرداده شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا