صدها هزار بنگلادشی با برگزاری تظاهرات اعدام هتاکان به اسلام را خواستار شدند
صدها هزار بنگلادشی با برگزاری تظاهرات اعدام هتاکان به اسلام را خواستار شدند
مردم بنگلادش با بر گزاری تظاهرات خیابانی خواستار مجازات اعدام برای هتاکان به مقدسات اسلام شدند.
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۳۳
کد مطلب: 1490
به گزارش «آرماگدون» ، صدها هزار نفر از مردم بنگلادش امروز شنبه ـ ۱۷ فروردین ـ پس از یک «راهپیمایی طولانی» شبانه به سمت داکا، در پایتخت بنگلادش تجمع کردند و اعدام وبلاگ نویسان ملحد را به علت اهانت به اسلام، خواستار شدند.
این تازه ترین مورد از اعتراضات در بنگلادش است و تنش ها را بین سکولارها و «جماعت اسلامی» که بزرگ ترین حزب اسلامگرای این کشور است، تشدید می کند.
رهبران جماعت اسلامی به علت جرایم روی داده در جریان جنگ استقلال بنگلادش در سال هزار و نهصد و هفتاد و یک، محاکمه می شوند.
اسلامگرایان در مرکز تجاری اصلی داکا تجمع کردند تا به آن چه که نوشته های کفرآمیز وبلاگ نویسان ملحد می نامند، اعتراض کنند.
این در حالی است که یک اعتصاب سراسری در حمایت از دولت نیز توسط معترضان سکولار که تجمع کوچک تری روز شنبه در داکا برپا کردند، برگزار شده است.
پلیس اعلام کرد حدود صد هزار نفر در تجمع اسلامگرایان شرکت کردند و در جریان آن، معترضان شعار «الله اکبر، وبلاگ نویسان ملحد را اعدام کنید» سر دادند.
برگزارکنندگان این تظاهرات که این تجمع را «راهپیمایی طولانی» نامیده اند، تعداد افراد شرکت کننده در آن را بیش از نیم میلیون نفر اعلام کرده اند.
«شهیدالاسلام» امام جماعت مسجدی نزدیک داکا که بیست کیلومتر راهپیمایی کرده است، اعلام کرد: من اینجا آمده ام تا برای اسلام مبارزه کنم. ما به هیچ وبلاگ نویسی اجازه نخواهیم داد به دین و پیامبر محبوب ما توهین کند.
«حفاظت الاسلام» که یک گروه اسلامگرا است، این تجمع را در حمایت از درخواست ۱۳ ماده ای از جمله اجرای قانونی به منظور محاکمه و اعدام وبلاگ نویسان ملحد، برگزار کرده است.
سالهاست جر و بحث شدیدی بین ملحدان سرسخت و بنیادگرایان در رسانه های اجتماعی بنگلادش در جریان است ولی این مشاجره در ماه فوریه پس از قتل یک وبلاگ نویس ضد اسلامی، مرگبار شد.
هفته گذشته، ۴ نویسنده اینترنتی به اتهام لطمه زدن به احساسات مذهبی از طریق نوشته های آنلاین خود بر ضد اسلام، دستگیر شدند.
براساس قوانین سایبری بنگلادش، ممکن است یک وبلاگ نویس یا نویسنده اینترنتی به جرم اهانت به ادیان به ده سال حبس محکوم شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فرانسه