اعتراض مسلمانان بنگلادش به اهانت وبلاگ نويسان ملحد به پيامبر گرامي اسلام(ص)
اعتراض مسلمانان بنگلادش به اهانت وبلاگ نويسان ملحد به پيامبر گرامي اسلام(ص)
 
مسلمانان بنگلادش:
وبلاگ نويسان هتاك به پيامبر(ص) بايد اعدام شوند
هزاران نفر از مسلمانان بنگلادش در اعتراض به اهانت وبلاگ نويسان ملحد به پيامبر گرامي اسلام(ص) و مقدسات اسلامي، تظاهرات گسترده اي برگزار و خواستار اعدام اين هتاكان شدند.
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۹
کد مطلب: 1492
به گزارش «آرماگدون» ، هزاران مسلمان بنگلادشی با تظاهرات در "داکا" پایتخت این کشور خواستار اعدام وبلاگ نویسان کافر به دلیل توهین به مقدسات اسلامی شدند. گروه "حفاظت الاسلام" نيز که تحت حمایت حزب "جماعت اسلامی" است، با وجود تدابیر شدید امنیتی پلیس این تظاهرات را سازماندهی کرد.
یکی از رهبران اسلامگرای بنگلادشی در سخنانی خطاب به معترضان حاضر در این تظاهرات دولت را تهدید کرد که اگر قانون توهین به مقدسات را درباره وبلاگ نویسان کافر اجرا نکنند، خشم معترضان تمام مسوولين را فرا خواهد گرفت.
مولانا سلطان محی الدین افزود: اگر همه کافران مجازات نشوند و قانون اعدام براي هتاكان به مقدسات اسلامي و پيامبر عظيم الشان اسلام(ص) در پارلمان تصويب نشود، آنگاه رهبران ما برای برنامه های بیشتری خواهند آمد و همه بنگلادش در آتش خواهد سوخت.
طبق گزارشات واصله، چهار وبلاگ نویس به دلیل برافروختن احساسات مذهبی علیه اسلام و توهین به اسلام و پیامبر اکرم(ص) بازداشت شده اند.
جدال بین اسلام ستیزها و مسلمانان سال هاست که در بنگلادش جریان دارد و در ماه گذشته کشته شدن یک وبلاگ‌نویس ضداسلامی باعث شدت گرفتن این درگیری ها شد. تنش ها در پی توهین به مقدسات در بنگلادش با دادگاه جنایات جنگی استقلال بنگلادش همزمان شده است و دولت در بحبوحه محاکمه و تحقیقات جنایتکاران جنگی بسیاری از وب سایت ها و وبلاگ ها را مسدود کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا