تعیین مشاور دولتی برای مقابله با اسلام هراسی در بریتانیا
تعیین مشاور دولتی برای مقابله با اسلام هراسی در بریتانیا
دولت بریتانیا یک مشاور مستقل برای ارائه توصیه های کارشناسانه در خصوص تعریف اسلام هراسی برای مقابله با تبعیض های ضد اسلامی در این کشور معرفی کرده است.
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 6783
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «outlookindia»،دولت بریتانیا یک مشاور مستقل برای ارائه توصیه های کارشناسانه در خصوص تعریف اسلام هراسی برای مقابله با تبعیض های ضد اسلامی در این کشور معرفی کرده است.
«امام قاری عاصم»،معاون رئیس گروه کار نفرت ضد اسلامی این فرآیند را رهبری خواهد کرد و مشاور دوم که از سوی «وزارت مسکن،ارتباطات و دولت محلی» به این پروژه ملحق می شود.
«جیمز بروکنشایر»،وزیر ارتباطات در این باره گفت:«انتصاب امام عاصم نشان دهنده یک قدرم بیشتر در کمک کردن به ما برای دستیابی به هدف مقابله با اسلام هراسی است و تضمین می کند که ما یک تعریف کارآمد از اسلام هراسی که حمایت های گسترده ای را به خود جلب کند،ارائه بدهیم.
وی افزود: «این دولت با تمام وجود متعهد به تضمین هدف قرار نگرفتن مسلمانان به خاطر نفرت یا نژادپرستی است.»
«وزارت مسکن،ارتباطات و دولت محلی» در اوایل سال جاری اعلام کرده بود که دولت، دو مشاور را برای پیشبرد فرآیند به وجود آوردن تعریفی از اسلام هراسی و ارائه دستور العمل های که باید مورد توجه دولت قرار بگیرد ،تعیین می کند.»
مشاوران با گروه کار نفرت ضد اسلامی همکاری خواهند کرد تا راه مناسبی برای مقابله با اسلام هراسی در بریتانیا پیدا کنند.
«امام عاصم» جایزه «ام بی ای» را از سوی ملکه الیزابت دوم به خاطر کارهایی که انجام داده دریافت کرده و نقش او می تواند تاثیر بسیار زیادی در حمایت از مسلمانان بریتانیا داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان