شورای اسلامی بریتانیا حمایت حزب «توری» از اسلام هراسی را محکوم کرد
شورای اسلامی بریتانیا حمایت حزب «توری» از اسلام هراسی را محکوم کرد
شورای اسلامی بریتانیا،عملکرد حزب محافظه کاران حاکم در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر روی اظهارات اسلام هراسانه «بوریس جانسون»،وزیر امور خارجه این کشور را مورد انتقاد قرار داد.
شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: 6624
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « yenisafak»،شورای اسلامی بریتانیا،عملکرد حزب محافظه کاران حاکم در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر روی اظهارات اسلام هراسانه «بوریس جانسون»،وزیر امور خارجه این کشور را مورد انتقاد قرار داد.
پس از بررسی ستون ماه آگوست روزنامه «دیلی تلگراف» که در آن ،جانسون،زنان مسلمانان دارای پوشیه را با صندوق های پستی و سارقان بارنک مقایسه کرده بود،کارگروهی از حزب «توری» یا همان محافظه کاران بریتانیایی،بدگویی های او را «قابل احترام» دانست و از حق او برای استفاده از این عبارات به عنوان نوعی «طنز» ،دفاع کرد.
شورای اسلامی بریتانیا این اظهارات را «غیر انسانی» توصیف کرد و گفت که آنچه جانسون بیان کرده بسیار از طنز دور بوده و بیشتر به حملات اسلام هراسانه نزدیک بوده است.
در بیانیه این شورا آمده است: «گزارش ها نشان می دهد که نوشته های وزیر خارجه سابق بریتانیا در روزنامه دیلی تلگراف پیامدهای بسیاری برای مسلمانان در دنیای واقعی و خارج از ظنز داشته داشته به طور مستقیم منجر به حمله های کلامی علیه زنان مسلمان و گسترش نفرت پراکنی و اسلام هراسی از سوی حامیان حزب توری علیه مسلمانان شده است.»
شورای اسلامی بریتانیا ،افزود:«آقای جانسون یک طناز نیست بلکه یکی از اعضای پارلمان است و در چنین سمتی ،مسئولیت خطیری بر گردن دارد چرا که در حقیقت الگویی برای دیگر افراد در بریتانیا است و بسیاری از او تقلید می کنند.»
بر اساس این بیانیه،این اظهارات تنها موجب قدرت گیری اسلام هراسان راست گرای افراطی می شود.»
در ماه آگوست،نمایندگان حزب محافظه کار و خود «تراز می»،نخست وزیر بریتانیا خواستار معذرت خواهی از سوی جانسون شدند اما او این کار را انجام نداد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان