افزایش اسلام هراسی علیه زنان مسلمانان پس از اظهارات موهن «جانسون»
افزایش اسلام هراسی علیه زنان مسلمانان پس از اظهارات موهن «جانسون»
سازمان تل ماما از افزایش اسلام هراسی علیه زنان مسلمانان پس از اظهارات توهین آمیز وزیر امور خارجه سابق علیه زنان برقع پوش خبر داد.
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: 6585
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «ایندیپندنت»، سازمان دیده بان جرایم ناشی از تنفر در انگلیس «تل ماما» اعلام کرد که توهین به زنان مسلمانان پس از اظهارات «بوریس جانسون» ،وزیر امور خارجه سابق انگلیس که زنان «برقع پوش» را به «صندوق پستی» تشبیه کرده بود به شدت افزایش پیدا کرده است.
در گزارش «تل ماما» آمده است که ارتباط مستقیم میان اظهارات اخیر جانسون و حملات اسلام هراسانه علیه زنان در انگلیس وجود دارد.
بر اساس این گزارش،از زمانی که جانسون اظهاراتی را علیه زنان برقع پوش بیان کرد،حداقل چهار زن مسلمان در انظار عمومی به نام «صندوق پستی» خطاب شدند.
زنان برقع پوش در روز هشتم آگوست در لندن هدف لافظی های اسلام هراسانه قرار گرفتند و روز بعد از آن هم سه مورد مشابه در لندن و لوتون اتفاق افتاد.
«فیاض موقال»، موسس تل ماما در این باره گفت:زنانی که برقع می پوشند به ندرت اقدامات ناشی از نفرت علیه خود را گزارش می کنند.
وی افزود: بسیاری از زنانی که هدف حملات اسلام هراسانه قرار می گیند از گروه های اقلیت و سیاه پوستان هستند.
موقال گفت: آقای جانسون فکر می کند که اظهارات ناامید کننده اش جالب بوده اند این در حالی است که این اظهارات توجیهی برای عاملان است تا به هر زنی که برقع می پوشد با تعصب و پیش داوری نگاه کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان