رشد چشمگیر اسلام در مدارس استرالیا
داخلی صفحه آخر خبر
رشد چشمگیر اسلام در مدارس استرالیا
آمارهای رسمی حاکی است که اسلام در مقایسه با سایر ادیان سریع‌ترین دین در حال رشد در مدارس دولتی ايالت پرجمعیت «نيو ساوت ولز» استراليا است.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۰
کد مطلب: 5973
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «المسلم»، روزنامه استرالیایی «دیلی تلگراف» در گزارشی با اعلام این خبر تصریح کرد: کودکان هندو بعد از مسلمانان در رتبه دوم قرار دارند.
دیلی تلگراف با اشاره به این که تعداد دانش آموزان منتسب به کلیسای انجلیکانی بیش از ۶ هزار تن کاهش داشته است، نوشت: در سرشماری‌های اخیر بیش از ۲۳۰ هزار دانش‌‌آموز خود را بی‌دین معرفی کرده‌اند که این تعداد ۳۰ درصد از کل دانش‌آموزان را تشکیل می‌دهند.
این در حالی است که تعداد دانش آموزان مسلمانی که در مدارس ایالت «نيو ساوت ولز» استرالیا ثبت نام کرده‌اند، ۵۲ هزار نفر است که نسبت به سال گذشته ۲۰۰۰ تن افزایش داشته است.
این روزنامه همچنین از افزایش ۹۱ درصدی دانش‌آموزان مسلمان در مدرسه دولتی ایالت «نيو ساوت ولز» خبرداد و نوشت: ۴۴۵ دانش‌آموز از مجموع ۵۰۷ دانش‌آموز یک مدرسه دیگر در این ایالت نیز مسلمان هستند.
در ادامه این گزارش آمده است: تعداد دانش‌آموزان منتسب به کلیسای انجلیکانی از ۱۰۵ هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز در سال گذشته به ۹۹ هزار دانش‌آموز در سال جاری کاهش داشته، این در حالی است که تعداد دانش‌آموزان وابسته به دیگر کلیساها نیز ثابت مانده و یا کاهش یافته است.
Share/Save/Bookmark