روبنده زنان مسلمان به بحث داغ انتخابات کانادا تبدیل شد
روبنده زنان مسلمان به بحث داغ انتخابات کانادا تبدیل شد
رهبران حزب مخالف دولت کانادا، نخست وزیر این کشور را برای حمایت از قانون منع روبنده زنان مسلمان به اجرا سیاستهای تفرقه انداز در بخش فرانسه زبان این کشور متهم کردند.
يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب: 3830
به گزارش «آرماگدون» ، استفان هارپر نخست وزیر کانادا از قانونی حمایت می کند که به موجب آن پوشش روبنده برای زنان مسلمان هنگام برگزاری مراسم سوگند شهروندی ممنوع می شود. در حال حاضر صحبت از قانون ممنوعیت روبنده در کبک به عنوان استان مهاجرپذیر و فرانسه زبان کانادا بسیار محبوب شده است.
درحالی که کمتر از یک ماه به انتخابات در کانادا باقی مانده، در مناظره تلویزیونی که پنجشنبه شب پخش شد رهبران هر سه حزب اصلی یعنی استفان هارپر محافظه کار، توماس مولکیر دموکرات و جاستین ترودو لیبرار تلاش کردند تفاوتهای دیدگاه های خود را بیان کرده و از رأی دهندگان بخواهند که به آنها رأی بدهند.
هارپر نخست وزیر کنونی کانادا به منظور جمع کردن رأیهای بیشتر تمرکز خود را روی نادیده گرفتن حق زنان مسلمان برای پوشیدن روبنده گذاشت.
پیش از این تلاشهای هارپر در دادگاه به منظور ممنوعیت پوشش روبنده نافرجام باقی ماند، درحال حاضر وی درخواست خود را به دادگاه عالی ارائه کرده است و امیدوار است که بتواند با اجرایی کردن این قانون محبوبیت بیشتری بدست آورد.
پوشش روبنده برای زنان مسلمان واجب نیست، برخی از زنان به لحاظ فرهنگی از این پوشش استفاده می کنند، اما غرب که داعیه دار آزادی در اشکال مختلف است در بسیاری از کشورها این پوشش را برای زنان مسلمان ممنوع شده است.
این درحالی است که به رغم مشکلات بزرگتری که در همین کشورها وجود دارد، مسئله روبنده تنها یک اقلیت بسیار کوچک را از جمیعت یک میلیونی مسلمان کانادا دربر می گیرد. اما هارپر سخت تلاش می کند از این موضوع برای بدست آوردن رأی بیشتر در کبک فرانسه زبان استفاده کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر