اعتراض دولت کانادا به حکم قضایی درباره لغو ممنوعيت پوشيدن روبنده
اعتراض دولت کانادا به حکم قضایی درباره لغو ممنوعيت پوشيدن روبنده
استفان هارپر نخست وزیر کانادا روز پنج شنبه اعلام کرد: دولت او به حکم دادگاه فدرال اعتراض خواهد کرد که به زنان اجازه می دهد هنگام ادای سوگند وفاداری در زمان کسب تابعیت کانادا، نقاب به چهره داشته باشند.
جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۹
کد مطلب: 3317
به گزارش «آرماگدون» ، دادگاه فدرال کانادا هفته گذشته بر اساس شکایت یک زن پاکستانی مقیم کانادا، ماده ای قانونی را لغو کرد که زنان را مجبور می کرد هنگام ادای سوگند برای کسب تابعیت کانادا در مراسمی رسمی، صورتشان دیده شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه نخست وزیر کانادا به خبرنگاران گفت: اکثر زنان و مردان کانادایی معتقدند این توهین است که فردی که مایل به پیوستن به جامعه کانادا است، هویت خود را پنهان کند. ما چنین رفتاری را غیرقابل قبول می دانیم و تصمیم داریم به این حکم دادگاه اعتراض کنیم.
«زنیره اسحاق» زن پاکستانی که در سال ۲۰۰۸ به کانادا مهاجرت کرد و مقیم تورنتو است خواستار بازنگری در قانون مشخص بودن صورت هنگام ادای سوگند برای کسب تابعیت شده بود. او در سال ۲۰۱۳ در آزمون کسب تابعیت کانادا قبول شد ولی در مراسم رسمی سوگند وفاداری برای دریافت تابعیت کانادا شرکت نکرد زیرا حاضر نبود روبنده خود را بردارد.
دادگاه فدرال کانادا ماده ای قانونی را که از سال ۲۰۱۱ اجرا می شود و زنیره اسحاق به آن اعتراض کرد، با معتقدات دینی وی در تعارض دانست که به نوبه خود با قوانین کانادا که تضمین کننده آزادی عقیده است مغایرت دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : واحد مرکزی خبر