گرت وایلدرز، سیاستمدار اسلام‌ستیز هلند
گرت وایلدرز، سیاستمدار اسلام‌ستیز هلند
 
اسلام‌ستیز هلندی لغو پخش فیلم موهن به پیامبر(ص) را سوءتفاهم خواند
گرت وایلدرز، سیاستمدار اسلام‌ستیز هلند لغو پخش فیلم کاریکاتورهای توهین‌آمیز به ساحت پیامبر اسلام(ص) را سوءتفاهم خواند و گفت این فیلم روز چهارشنبه قطعاً پخش می‌شود.
يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب: 3650
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «telesur»، گرت وایلدرز که به شدت مورد بی‌اعتنایی مسلمانان هلند قرار گرفته، عنوان کرد که با وجود شکست امروز برای پخش کاریکاتورها، روز چهارشنبه به طور قطع پخش خواهند شد.
وایلدرز اعلام کرد که دلیل لغو برنامه یک سوءتفاهم بوده و حتماً روز چهارشنبه پخش خواهد شد.
وی پس از آنکه صدا و سیمای هلند از پخش این فیلم اجتناب و به جای آن یک فیلم جناحی ـ سیاسی قدیمی‌تر را که فاقد کاریکاتورهای توهین‌آمیز بود پخش کرد، در توئیتر عنوان کرد که من با «هنک هاگورت»، رئیس سازمان صدا و سیما صحبت کردم و به نظر می‌رسد که یک سوءتفاهم به وجود آمده است.
در ابتدا، وایلدرز عصبانی در توییتی نوشت که صدا و سیما در پخش این فیلم کارشکنی می‌کند اما بعد از این حرف عقب‌نشینی و تأکید کرد که این یک سوءتفاهم بوده است.
پس از آن دوباره در توئیتر نوشت که این فیلم چهارشنبه این هفته و ۱۳ تیر به روی خط خواهد رفت. وی همچنین لینک این فیلم در سایت یوتیوب را نیز در توئیت خود درج کرد.
وی مدعی است که پخش این فیلم به نام حزبش (حزب آزادی) و در حمایت از آزادی بیان انجام می‌شود. این در حالی است که جامعه مسلمانان هلند اعلام کرده‌اند که به وایلدرز و تلاش‌هایش برای اهانت به اسلام اعتنایی نمی‌کنند.
عایشه زانزن، سخنگوی شورای مساجد مراکشی در هلند گفت: کسی به او اهمیتی نمی‌دهد. حتی اگر این فیلم پخش هم می‌شد، باز هم اتفاقی نمی‌افتد. مسلمانان این روزها در حال روزه‌داری و مشغول تهیه افطاری هستند.
شورای مساجد مراکشی هلند چند هفته پیش نیز هنگامی که وایلدرز اعلام کرد که می‌خواهد چنین فیلمی را پخش کند، کاریکاتوری از وی منتشر کرد که در آن وایلدرز یک کودک لوس با یک دهان بزرگ نشان داده شده که مورد بی‌اعتنایی مسلمانان است و مرتب می‌خواهد که تعداد مسلمانان کمتر شود.
Share/Save/Bookmark