دفاع اساتید غیرمسلمان از حجاب در مونترئال
دفاع اساتید غیرمسلمان از حجاب در مونترئال
گروهی از اساتید غیرمسلمان در قالب کمپینی، با استفاده نمادین از حجاب، مخالفت خود را با تصویب اساسنامه جدید دولت کانادا در کبک ابراز و از آزادی حجاب برای همکاران مسلمان خود در محیط کار دفاع کردند.
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 2066
به گزارش «آرماگدون» ، به دنبال طرح تصویب اساسنامه جدید غیر ارزشی در ایالت کبک کانادا، گروهی از اساتید غیر مسلمان مونترئال کمپین دفاع از حجاب اسلامی به راه انداختند.
اساتید غیرمسلمان دانشگاه‌های مونترئال در قالب این کمپین تصمیم گرفتند، حجاب اسلامی به سر کنند تا وحدت و همدلی خود را با همکاران مسلمانشان در کبک نشان دهند و از آزادی حجاب برای آنان در محیط کاری دفاع کنند.
در این میان «نورا جیفری»( Nora Jaffary)، استاد تاریخ دانشگاه کونکوردیا، در مصاحبه با روزنامه محلی کبک با نام CBC Daybreak گفت: زنان مسلمان در کبک با اختیار خود حجاب بر سر می‌گذارند و این کار را وسیله‌ای برای جلوگیری از گوشه‌نشینی و انزوای خود از جامعه می‌دانند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه کونکوردیا ادامه داد: پوشیدن حجاب برای من بیش از هرچیز نشانه همدلی با مسلمانان و دادخواهی برای آنان است.
وی ضمن دعوت از کادر اساتید و سایر کارکنان بخش دولتی برای پیوستن به کمپین حجاب گفت: اگر تعداد کسانی که حجاب بر سر می‌گذارند، افزایش یابد، مقابله با آنان از سوی دولت دشوارتر می‌شود و این تصویب طرح جدید ضد ارزشی در کبک را با مشکل مواجه می‌کند.
«کاترین لو»(Catherine Lu) استاد علوم سیاسی دانشگاه «مک‌جیل» کانادا هم به مدت یک هفته در ماه سپتامبر حجاب بر سر گذاشت تا موضوع پوشش اسلامی را در کلاس مطرح کند و طرح جدید دولت را در این باره در حضور دانشجویان به بحث بگذارد.
اساسنامه جدید ضدارزشی که مدتی است از سوی دولت برای تصویب در ایالت کبک کانادا پیشنهاد شده در صدد است، داشتن تمام نمادهای بارز دینی از جمله حجاب را برای کارمندان بخش دولتی در این ایالت ممنوع کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : islametinfo