سازمان همکاری اسلامی خواستار توقف اسلام هراسی در سریلانکا شد
سازمان همکاری اسلامی خواستار توقف اسلام هراسی در سریلانکا شد
نهاد حقوق بشری سازمان همکاری اسلامی از سریلانکا خواست تا حقوق مسلمانان برای انجام مناسک مذهبی شان را به رسمیت شناخته و مورد احترام قرار دهد.
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۶
کد مطلب: 7061
 به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « yenisafak»،نهاد حقوق بشری سازمان همکاری اسلامی از سریلانکا خواست تا حقوق مسلمانان برای انجام مناسک مذهبی شان را به رسمیت شناخته و مورد احترام قرار دهد.
این نهاد از سریلانکا خواست تا وظایف حقوق بشری بین المللی خود را انجام دهد.
نهاد حقوق بشری سازمان همکاری اسلامی لفاظی ها و اقدامات تبعیض آمیز در سریلانکا را اعلام آشکار اسلام هراسی دانست.
کمیسیون مستقل دائم حقوق بشری در بیانیه ای بازدارندگی اقدام تروریسم (PTA) سریلانکا و قانون جدید این کشور تحت عنوان «رادیکال زدایی از ایدئولوژی مذهبی افراط گرایانه خشن» را محکوم کرد.
در بیانیه این کمیسیون آمده است که همه این ها مغایر با انسجام اجتماعی هستند و باید با آنها مقابله شود.
این قانون مجوز ایجاد مراکز ادغام مجدد برای بازداشت خودسرانه مسلمانان و تحمیل شکنجه به آنها و سایر موارد نقض حقوق بشر بدون هیچ گونه نظارت قانونی و مصونیت از مجازات را می دهد.
در بیانیه نهاد حقوق بشری سازمان همکاری های اسلامی آمده است که این "تحولات غم انگیز با گزارش هایی درباره ممنوعیت پوشیه برای زنان مسلمان به بهانه مقابله با اقدامات ضد تروریسم که به طور کامل حق اقلیت ها در آزادی مذهب را نقض می کند ، تشدید می شود.
با اشاره به گزارش دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) ، کمیسیون حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی از مقامات سریلانکا خواست که فوراً بازدارندگی اقدام تروریسم را لغو کرده و موارد گزارش شده نقض حقوق بشر را مورد بررسی قرار دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان