مرگ 37 پلیس فیلیپین در درگیری با گروه جماعت اسلامی
مرگ 37 پلیس فیلیپین در درگیری با گروه جماعت اسلامی
طی روزهای گذشته بار دیگر درگیری ها میان نیروهای پلیس و هواداران شورشی بزرگ ترین سازمان اسلامی در فیلیپین بالا گرفته است. دولت فیلیپین در حال حاضر اعلام کرده است که به دلیل همین درگیری ها طرح صلحی را که قبلا بر روی آن توافق شده بود معلق می کند.
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب: 3263
به گزارش «آرماگدون» ، در همین حال یکی از سخنگویان پلیس فیلیپین اعلام کرد که در جریان درگیری میان معترضان اسلام گرا با نیروهای پلیس فیلیپین که روز یکشنبه و در مناطق جنوبی این کشور رخ داد، ۳۷ مامور پلیس کشته شده اند. به گفته این مقام فیلیپینی نیروهای پلیس قصد داشتند که دو متهم به اعمال تروریستی را که در گروه جماعت اسلامی عضویت دارند بازداشت کنند که در همان حال درگیری های مسلحانه در شهر ماماساپانو در ایالت ماگوایندانو در ۹۶۰ کیلومتری مانیل پایتخت فیلیپین آغاز می شود.
در این درگیری ها شماری از اعضای گروه اسلامی موسوم به رزمندگان آزادی بانگسامارو نیز جان خود را از دست داده اند. این گروه در واقع یکی از گروه های انشعاب کرده از جبهه رهایی بخش اسلامی "مورو" به شمار می آید. گروه مورو در مارس سال گذشته یک قرارداد صلح با دولت مانیل امضا کرده بود اما درگیری های اخیر ظاهرا این قرارداد را تا اندازه زیادی بی اثر کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا