افزایش دو برابری حملات علیه مسلمانان در آلمان
افزایش دو برابری حملات علیه مسلمانان در آلمان
روزنامه «هافینگتن پست» از افزایش دو برابری حمله به مسلمانان آلمان نسبت به سال 2015 خبر داد.
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب: 5702
به گزارش «آرماگدون» ، در شماره ۳۲۱ هفته‌نامه خبری رایزنی فرهنگی ایران در آلمان آمده است: روزنامه «هافینگتن پست» آلمان در گزارشی از ۲۰۰ مورد حمله و تعرض علیه مسلمانان در سه ماه اول سال ۲۰۱۷ خبر داد.
اداره پلیس و دادگاه قانون اساسی آلمان با بیان ۲۰۸ مورد از اقداماتی همچون تحریک اذهان عمومی در شبکه‌های اجتماعی با درج پیام‌های توهین‌آمیز علیه مسلمانان و پناهندگان، ارسال نامه‌های تهدیدآمیز، نوشتن متن و چسباندن سمبل‌های نازی روی دیوار خانه‌های آن‌ها و مساجد و آزار و اذیت بانوان با حجاب در خیابان‌ها خبر داد.
این قبیل اقدامات با ورود موج پناهندگان از سال ۲۰۱۵ به دو برابر افزایش یافته است.
یکی از کارشناسان سیاست داخلی آلمان با توجه به آمارهای منتشرشده در این روزنامه ضمن بیان این مطلب که مطمئنا تعداد اقداماتی که علیه مسلمانان صورت گرفته است، بسیار بیشتر از این آمارها بوده، گفت: بسیاری از آن‌ها به دلیل ترس، از مطرح‌کردن این‌گونه اقدامات خودداری می‌کنند.
وی همچنین هشدار داد که باید با مجرمان برخورد قاطع صورت گیرد؛ زیرا این امر سبب بروز افراطی‌گری در میان جوانان و نوجوانان مسلمان خواهد شد.
آیمان مازیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان نیز با تأیید این آمار بیان کرد که مسلمانان هر روز با این‌گونه موارد و اقدامات دست و پنجه نرم می‌کنند.
با توجه به آمار رسمی مسئولان درباره جرم و تعرض علیه مسلمانان در آلمان، هر روز بر شمار راست‌گرایان افراطی افزوده می‌شود که این امر فضا را بیش از گذشته برای حضور مسلمانان در آلمان متشنج خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا