نصب پوسترهای ضداسلامی در دانشگاه‌ کانادایی
نصب پوسترهای ضداسلامی در دانشگاه‌ کانادایی
۴۰ پوستر ضد اسلامی حاوی عبارات موهن و تصویری از به آتش‌کشیدن نسخه‌ قرآن دیروز، ۱۳ مهرماه در دانشگاه «کلگری» کانادا توسط افرادی ناشناس نصب شد.
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 5009
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «استار»، بنا به گفته مقامات دانشگاه «کلگری» واقع در استان آلبرتای کانادا، افراد ناشناس ۴۰ پوستر ضد اسلامی را با عباراتی راجع به سر بریدن، توهین به قوانین اسلامی و تصویر به آتش‌‌کشیدن قرآن کریم در این دانشگاه نصب کردند که توسط نیروهای امنیتی دانشگاه جمع‌آوری شد.
روی پوسترهای موهن این عبارت دیده می‌شد: «شما مسلمانان می‌توانید وحشیگری خود را حفظ کنید...اما جائی‌که به آن تعلق دارید... در مناطق قرن هفتم خود...»
ماه گذشته نیز پوسترهای ضد اعراب در این دانشگاه نصب شد که آن‌ها را مردمی بی‌فرهنگ از جهان سوم خطاب کرده بود که باید کانادا را ترک کنند.
«جاستین پیر جیمز ترودوف»، نخست‌وزیر و «هارجیت ساجان»، وزیر دفاع کانادا نصب این پوسترهای موهن را محکوم کردند.
راشل آن ناتلی، عضو مجمع قانون‌گذاری و رهبر حزب دموکرات جدید استان آلبرتا نیز ضمن محکوم کردن این اقدام اسلام‌ستیزانه گفت: چنین اعمالی غیرقابل قبول هستند و ما از مردم کانادا می‌خواهیم در برابر این اعمال خاموش نباشند.
الیزابت کانن، رئیس دانشگاه کلگری با اعلام همکاری دانشگاه با پلیس برای یافتن مجرمان گفت: این پوسترها بسیار توهین‌آمیز هستند و به هیچ وجه بازتابی از فرهنگ جامع، متنوع و محافظه‌ای این دانشگاه نیست.
گفتنی است، دانشجویان غیرمسلمان این دانشگاه با برپایی تجمعی با مسلمانان ابراز همدردی و این اقدام شنیع را محکوم کردند.Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا