«فاطمه دما» دختر محجبه آمریکایی - آفریقایی
«فاطمه دما» دختر محجبه آمریکایی - آفریقایی
 
داخلی صفحه آخر خبر
درخشش دانش آموز محجبه آمریکایی در جشن فارغ التحصیلی + عکس
دانش آموز محجبه آمریکایی - آفریقایی که توانست با بهترین درجه، تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رساند، در جشن فارق التحصیلی به عنوان دانش آموز برتر به ایراد سخنرانی پرداخت و مورد تشویق همگان قرار گرفت.
يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۲
کد مطلب: 4613
به گزارش «آرماگدون» ، دانش آموز محجبه آمریکایی - آفریقایی توانست مقطع دبیرستان را با بهترین نمره به پایان رساند و به عنوان برترین دانش آموز دبیرستان شناخته شد.
«فاطمه دما» که در ایالت "ایندیانا" ی آمریکا و در شهر "وینچستر" زندگی می کند، نخستین دانش آموزی آمریکایی - آفریقایی است که چنین موفقیتی را کسب کرده است و به جهت کسب این موفقیت، از سوی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی، با پیشنهادهای کاری و تحصیلی برابر با چهار میلیون دلار، مواجه شده است.
وی در این باره اظهار داشت: هدفم این بود که بتوانم به عنوان برترین دانش آموز، در جشن فارق التحصیلی به ایراد سخنرانی بپردازم.
این دانش آموز موفق، در جشن فارغ التحصیلی مدرسه محل تحصیلش به ایراد سخنرانی پرداخت و مورد تشویق همگان قرار گرفت.
فاطمه در این مراسم با اشاره به حجاب خود گفت: پیش از این سوالاتی که دیگر دانش آموزان در مورد حجاب و دینم می پرسیدند، مرا آزار می داد ولی اینک از این سوالات استقبال می کنم و به هیچ عنوان آزاده خاطر نمی شوم.
«بابا دما» پدر فاطمه، که امام جماعت مسجد شهر وینچستر ایالت ایندیانا است، فاطمه را افتخار خود و خانواده اش خواند و گفت: موفقیت فاطمه در تحصیلاتش باعث غرور و افتخار ما می باشد.
به گفته او: فاطمه به تمام مناسک دینی خود پایبند است و هر روز نمازهای پنجگانه خود را به جا می آورد و در ماه مبارک رمضان به طور کامل روزه می گیرد و در خارج از منزل نیز از حجاب استفاده می کند.
والدین این دانشااموز مسلمان اصلیتی سنگالی دارند و در سال ۱۹۹۶ میلادی وارد آمریکا شدند. دختر آنان نیز در همین کشور متولد و بزرگ شده است.
فاطمه در نظر دارد، برای ادامه تحصیلات، وارد دانشگاه شده و در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهد.
او همچنین آرزو دارد که روزی به کشور خود، یعنی "سنگال" بازگردد و به مردم این کشور که از لحاظ پزشکی در مضیقه به سر می بردند، خدمت رسانی کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا