تشدید اسلام هراسی در استرالیا
داخلی صفحه آخر خبر
تشدید اسلام هراسی در استرالیا
اسلام هراسی در استرالیا هر روز در حال افزایش است و زنان محجبه اهداف اصلی این اقدامات هستند.
دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: 5810
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «کانورسیشن»، در حالی که میزان اسلام هراسی در استرالیا به شدت در حال افزایش است و مسلمانان بر واقعی بودن آن تاکید دارند این در حالی است که این مسئله در حلقه های گسترده تر و در میان مقامات و مسئولان استرالیایی انکار و یا کوچک جلوه داده می شود.
دلیل اصلی اینکه اسلام هراسی در استرالیا جدی گرفته نمی شود می تواند مرتبط با نبود اطلاعات کیفی درباره این مسئله باشد.
بیشترین تحقیقاتی که تا کنون در این زمینه انجام شده متمرکز بر تحقیقات مرتبط با احساسات منفی غیر مسلمانان است علیه اسلام و مسلمانان است.
۲۴۳ مورد گزارش شده از اسلام هراسی در طول ۱۴ ماه در استرالیا تنها آنچه به چشم می خورد و جزئی از قضیه است.
بر اساس این گزارش در دو هفته اول ثبت اقدامات اسلام هراسانه در استرالیا در سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۳ مورد ثبت شده است.
در این گزارش آمده است که زن ها به ویژه آنهایی که حجاب دارند اهداف اصلی اسلام هراسی در استرالیا به حساب می آیند و از هر سه زن قربانی اسلام هراسی در استرالیا یک زن در هنگام وقوع حادثه با فرزندان خود بوده است. دو سوم کل حملات اسلام هراسانه در استرالیا که در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی گزارش شده است علیه زنان مسلمان بوده است.
پرفسور لیندا بریسکمن، رئیس مرکز امور اجتماعی دانشگاه سیدنی غربی و یکی از اعضای اصلی تیم تحقیقاتی در زمینه حملات اسلام هراسانه در این باره می گوید:زنان اغلب بسیار آسیب پذیر هستند،آنها وقتی در فضاهای عمومی یا همراه کودکانشان هستند وقتی مورد حملات اسلام هراسانه قرار می گیرند،پاسخی نمی دهند و این بسیار نگران کننده است که وقتی زنان مورد حمله قرار می گیرند نه تنها خودشان بلکه فرزندانشان هم تحت تاثیر قرار می گیرند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان