یک حمله اسلام‌ستیزانه دیگر علیه مسلمانان کبِک در کانادا
یک حمله اسلام‌ستیزانه دیگر علیه مسلمانان کبِک در کانادا
منابع محلی در کبک کانادا می‌گویند یک حمله اسلام‌ستیزانه و نژادپرستانه دیگر علیه مسلمانان این شهر روی داده است.
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 5983
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الجزیره، شش ماه پس از حمله مرگبار به مسجد کبک کانادا، حالا مهاجمان خودروی مدیر مسجد مسلمانان این شهر را به آتش کشیده‌اند. با اینکه این واقعه در روز ۶ اوت به وقوع پیوسته، پلیس به خاطر تحقیقات بیشتر آن را افشا نکرده بود.
در ششم آگوست (۱۵ مرداد) خودروی «لبیدی»، مدیر مسجد کبک ساعت ۱:۳۰ بامداد به وقت محلی در جلوی منزل او دچار حریق شد و به طور کامل سوخت تا جایی که آتش به داخل منزل نیز نفوذ کرد.
در این بیانیه آمده است: منتظر تحقیقات پلیس هستیم و امیدواریم عامل این حادثه شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داده شود.
در ادامه بیانیه گفته شده است: این جنایت نفرت انگیز نسبت به لبیدی و خانواده او جدیدترین اقدام اسلام ستیزانه در بین حوادث بی‌شمار علیه مسجد کبک است.
پلیس کبک هنوز پاسخی به این بیانیه نداده است اما اواخر دیروز پس از انتشار بیانیه مسجد کبک، کنفرانس خبری برای شروع تحقیقات برگزار کرد.
«رجیس لابیوم»، شهردار کبک با اظهار تاسف از این حادثه گفت: کبک یک شهر آزاد است و همه باید بتوانند در امنیت کامل در آن زندگی کنند و چنین حوادثی در این شهر قابل تحمل نیست.
گفتنی است مسجد کبک بارها مورد حمله نژادپرستان قرار گرفته و خساراتی به آن وارد شده است. در ماه جولای (تیر) نیز بسته‌ای حاوی يک جلد قرآن كریم مخدوش‌شده و پيام نفرت از طريق پست به مسجد و مركز فرهنگی اسلامی كبک ارسال شد.
همچنین در ماه ژانویه (بهمن ۹۵) براثر تیراندازی افراد مسلح در مسجد کبک همزمان با برگزاری نماز مغرب، ۵ نفر کشته و شماری زخمی شدند/.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا