شرکت در کارگاه آموزشی مکانیسم های حقوق بشری سازمان ملل متحد
داخلی صفحه آخر خبر
شرکت در کارگاه آموزشی مکانیسم های حقوق بشری سازمان ملل متحد
مدیران موسسه فرهنگی آرماگدون در دروه کارگاه آموزشی آشنایی با مکانیسم های حقوق بشری سازمان ملل متحد و گزارش نویسی ویژه بررسی دوره ای جهانی ایران شرکت کردند.
پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: 1815
به گزارش «آرماگدون» ، دوره دوم کارگاه آموزشی آشنایی با مکانیسم های حقوق بشری سازمان ملل متحد و گزارش نویسی ویژه بررسی دوره ای جهانی ایران با حضور نمایندگان سازمانهای غیردولتی فعال در حوزه حقوق بشر، فعالان اجتماعی و دانشگاهی به همت سازمان دفاع از قربانیان خشونت در ۶ و ۷ شهریورماه سال جاری برگزار گردید.
تسهیلگر این دوره جناب آقای دکتر محمود رضا گلشن پژوه بودند و موضوعاتی از قبیل؛ ظرفیتها و ساز و کارهای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ، بررسی دوره ای مربوط به عملکرد کشورهای عضو در حوزه حقوق بشر(UPR)، نحوه تنظیم اسناد بین المللی و گزارشهای موضوعی (UPR) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آموزش شیوه گزارش نویسی بررسی دوره ای جهانی، تشریح و بررسی نحوه ارائه توصیه های موضوعی در ذیل گزارشهای تقدیمی، حیطه فعالیت و شمول صلاحیت سازمانهای غیردولتی در ارزیابی وضعیت حقوق بشری کشورها و همچنین فرآیندهای کارشناسی، تلخیص و گزینش گزارشها و نحوه مشارکت در گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر از جمله محورها و مواردی بود که در این کارگاه آموزشی دو روزه به آن پرداخته شد.
لازم به ذکر است در این کارگاه دو روزه تخصصی ، سازمانهای غیردولتی حاضر به تبادل تجربیات و ظرفیتهای خویش پرداخته و هماهنگیهای لازم را جهت افزایش هم افزایی های کارکردی و برنامه ای یکدیگر بعمل آورند. شایان ذکر است مرحله آخر این کارگاه در یازدهم مهرماه برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark