تهدید‌های جدید علیه مساجد انگلیس و استرالیا
تهدید‌های جدید علیه مساجد انگلیس و استرالیا
پس از حملات مختلف تروریستی در پاریس، تهدید علیه مسلمانان و مراکز اسلامی در جهان به‌ویژه مساجد انگلستان و استرالیا به مرز هشدار رسیده است.
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 3246
به گزارش «آرماگدون» ، ایمیل‌های ناشناس و نفرت‌آمیز، تهدید به مرگ، ارسال کاریکاتورهای اهانت‌آمیز، پرتاب سر خوک به درون مساجد، دیوارنویسی و آزار مسلمانان از جمله موارد اسلام‌ستیزی است که اکنون برای مسلمانان اروپا و دیگر نقاط جهان به موضوعی هر روزه تبدیل شده است.
«محمد کوزار» از متولیان مسجد «فینزبری» در انگلیس می‌گوید: «خون ما از دیدن کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و قرآن به جوش می‌آید، اما این تصویری است که ما همه روزه شاهد آن هستیم و مجبوریم تحمل کنیم. این درحالی است که مسجد فینزبری تنها مسجدی است که توانسته جایزه بنیاد رفتار تسامح‌آمیز دینی را در انگلستان دریافت کند».
در حالی که تنها چند روز از حادثه مرگبار «شارلی ابدو» در پاریس می‌گذرد، مسلمانان فرانسه و استرالیا نیز از گسترش روزافزون اسلام‌هراسی سخن می‌گویند.
مسجد «بریزبن» در استرالیا در همین چند روز بیش از ۵۰ مورد ایمیل تهدیدآمیز و یا حمله را تجربه کرده است. تهدید به کشتار زنان و کودکان مسلمان تصویر غالب در این پیام‌های تهدیدآمیز است. این در حالی است که مسلمانان استرالیا نزدیک به ۲۰۰ سال است که در کمال آرامش در کنار هم‌وطنان خود زندگی می‌کنند و ۷/۱ درصد از جمعیت ۲۰ میلیونی این کشور را تشکیل می‌دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : On Islam