داخلی صفحه آخر خبر
سنگال صاحب صندوق سرمایه‌گذاری مشترک اسلامی شد
اولین صندوق سرمایه‌گذاری مشترک اسلامی حلال در سنگال با نام «صندوق برکت» توسط اتحادیه پول و اقتصاد غرب آفریقا راه‌اندازی شد.
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۷
کد مطلب: 5578
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اینا، راه‌اندازی این صندوق سرمایه‌گذاری ابتکاری از سوی مدیریت دارایی‌های مالی سنگال است و در همه امور مالی مطابق با قوانین اسلامی سرمایه‌گذاری خواهد کرد و به علاقمندان ورود به بازارهای سهام این امکان را می‌دهد که اموال خود را به صورت شرعی و طبق قوانین اسلامی در مشتقات مالی سرمایه‌گذاری کنند تا با عقاید دینی خود به طور کامل مطابق باشد.
مشارکت در این صندوق با پرداخت سهم برای همه سرمایه‌گذاران مذاهب مختلف اسلامی، سرمایه گذاران دولتی، خزانه‌داران صندوق‌های شرکت‌های سنگال و دیگر کشورهای اتحادیه اقتصاد و پول کشورهای غرب آفریقا مجاز است.
ماری اودیل سینی، مسئول مدیریت این صندوق گفت: این طرح در سنگال منحصر به فرد است و در آن واحد با قوانین احکام بانکداری اسلامی و چشم‌اندازهای صنعت مالی آفریقا جهت بررسی راه‌حل‌های مناسب برای اقتصاد ما پاسخگو است.
وی افزود: هیئت مدیره این صندوق از کارشناسان خبره‌ای تشکیل شده است که تحصیلات علمی در زمینه قوانین اسلامی دارند، تیرو سیدو، امام جمعه مسجد العمرین، خود رئیس این صندوق است و بر تطابق صندوق با قوانین شریعت اسلامی نظارت خواهد کرد.
اودیل سینی همچنین گفت: استراتژی سرمایه‌گذاری در درجه اول بر محور سودآوری سرمایه‌گذاری بلندمدت و نقدینگی از طریق تشویق به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های نقدینگی و همچنین امنیت سرمایه‌گذاری از طریق اولویت، دارای خطر کمتر خواهد بود.
در واقع دولت سنگال بیش از هر وقت دیگری تلاش می‌کند که در خط مقدم گرایش‌های منطقه‌ای بازارهای مالی و کسب و کار باشد؛ همچنین تلاش می‌کند که توانمندی های کشور را تقویت کند تا به عنوان یک کشور پیشگام در زمینه بانکداری اسلامی به شمار آید.
Share/Save/Bookmark