مشکل آفرینی داعش برای مسلمانان ژاپن
مشکل آفرینی داعش برای مسلمانان ژاپن
اعدام دو شهروند ژاپنی به دست داعش باعث شده است تا جایگاه مسلمانان در این کشور متزلزل شود.
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۳
کد مطلب: 3291
به گزارش «آرماگدون» ،جمعیت مسلمانان در ژاپن که خود جمیعیت ۱۲۷ ملیونی دارد، بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر می شود که در جامعه ای بودایی زندگی می کنند. این مسلمانان از ابتدای حضور در جامعه ژاپن همواره مورد احترام جامعه ژاپن بودند و جز اقشار محترم این کشور به شمار می آمدند، اما پس از اعدام وحشیانه دو شهروند ژاپنی به دست داعش و انعکاس وسیع جنایات این گروه پس از این اعدام ها در این کشور، جایگاه مسلمانان در ژاپن با متزلزل شده است.
اگر چه مسلمانان ژاپنی با تجمع در توکیو پایتخت این کشور ضمن اعلام برائت و بیزاری از اقدامات داعش این رفتارها را بسیار وحشیانه و غیر مرتبط با دین اسلام دانستند، اما همچنان نگرانی ها نسبت به ایجاد حساسیت های مذهبی و دینی و اعمال تبعیض های دینی بین شهروندان مسلمان و غیر مسلمان در این کشور روز به روز در میان مسلمان در حال افزایش است.
«ریوچی ماتسونو» پروفسور دانشگاه ملی توکیو در این رابطه گفت: داعش در واقع با انتشار ویدئوهای اعدام و تحقیر دو شهروند ژاپنی در میان ملت ژاپن احساسات ناخودآگاه ضد اسلامی و پیش داوری در مورد این دین را در میان آنان ایجاد کرد. در واقع پس از این شاهد نوعی دشمنی و مقاومت ناخودآگاه در ملت ژاپن در برابر اسلام و مسلمانان خواهیم بود.
گفتنی است مسلمانان در ژاپن دارای بیش از ۱۰۰ انجمن و ۲۰۰ مسجد هستند که قدمت قدیمی ترین مسجد این کشور به سال ۱۹۳۱ می رسد که این مسجد توسط دولت عثمانی ساخته شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا