حمله به مسلمانان و مساجد آلمان افزایش یافته است
حمله به مسلمانان و مساجد آلمان افزایش یافته است
ایمن مزیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان گفت با افزایش اسلام هراسی در اروپا، مسلمانان و مساجد در آلمان به طور فزاینده‌ای هدف قرار گرفته‌اند.
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۱۲
کد مطلب: 3256
به گزارش «آرماگدون» ، مزیک روز شنبه گفت توهین علیه مسلمانان اغلب زنان با حجاب اسلامی، خرابکاری در مساجد و خشونت علیه امامان جماعت به رخدادی روزانه تبدیل شده است.
مزیک، جناح راستگرای پگیدا را مسئول افزایش تعداد حملات به مسلمانان و اماکن اسلامی آلمان دانست و گفت این جنبش سبب شده است که بسیاری از مردم خویشتنداری کمتری نسبت به تبعیض علیه مسلمانان و حمله به آنان داشته باشند.
وی همچنین به نقش روحانیون مسلمان در مبارزه با افراط گرایی تکفیری اشاره کرد که باعث نگرانی‌هایی در اروپا شده و بهانه‌ای به دست گروه های ضد مسلمان داده است تا اقدامات ضد اسلامی خود را گسترش دهند. این اقدامات در پی موج اخیر حملات تروریستی در فرانسه توسط شاخه القاعده در یمن افزایش یافته است.
رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان افزود:« به حمایت بیشتر جامعه و سیاستمداران نیاز داریم. به عنوان مثال ائمه جماعت باید بهتر آموزش ببینند به طوری که بدانند چگونه باید به مقابله با افراط گرایان بپردازند و علائم افراط گرایی را از قبل بشناسند.»
گزارش‌ها همچنین حاکی است که دانش آموزان مسلمان در سراسر انگلیس به دلیل افزایش احساسات ضد اسلامی در مدارس این کشور از بدرفتاری رنج می برند.
جنبش پگیدا به عنوان مخالف سرسخت مسلمانان و پناهجویان، اعتراضات خیابانی خود را از ماه اکتبر گذشته آغاز کرد و موفق به جذب هزاران حامی در سراسر آلمان شد.
پگیدا مخفف آلمانی عبارت «اروپایی‌های میهن پرست علیه اسلامی سازی غرب» است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : PRESS TV