برگزاری نمایشگاه «یهودیت، مسیحیت و اسلام» در برلین
برگزاری نمایشگاه «یهودیت، مسیحیت و اسلام» در برلین
نمایشگاه بین فرهنگی یهودیت، مسیحیت و اسلام در ساختمان «مارتین گروپیوس»( Martin Gropius) برلین برگزار شده است و تا مارس ۲۰۱۸ ادامه دارد.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۵
کد مطلب: 6306
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ نمایشگاه بین فرهنگی در برلین، نه تنها اختلافات میان مسیحیان، مسلمانان و یهودیان را نشان می‌دهد، بلکه حقایق دیگری را نیز در ساختمان مارتین گروپیوس به نمایش گذاشته است.

در توصیف این نمایشگاه آمده است:«ما نباید از دانستن حقیقت و پروسه شکل‌گیری آن، احساس شرمندگی کنیم. مهم نیست که حقیقت از کدام منبع به دست می‌آید، حتی اگر از نسل‌های پیشین و افراد خارجی باشد، مهم است. برخی به بیش از هزار و ۱۵۰ سال پیش برمی‌گردد. این حقایق از زبان الكندی، فیلسوف عرب از بغداد است كه در سال ۸۵۰ بر روی کاغذ نوشته شده‌اند.»

سایت اسلامیک در این باره نوشت: این نمایشگاه تا مارس ۲۰۱۸ در ساختمان مارتین گروپیوس برپاست. بازدیدکنندگان می‌توانند با بازدید از آن یک سفر جامع از طریق تاریخ یهود، مسیح و اسلام و همچنین از مسیر علوم انسانی، علم و دین انتظار داشته باشد. مهم‌تر از این، نمایشگاه در مورد تأثیرات متقابل این سه فرهنگ می‌گوید.

این نمایشگاه سه بخش دارد. بخش اول، فرهنگ یونانی، عربی، عبری و فرهنگ نوشتاری روستاییان را معرفی می‌کند. بخش دوم به پزشکی و قسمت سوم نیز به نجوم و طالع‌بینی اختصاص دارد.
Share/Save/Bookmark