اسلام‌ستیزی کشورهای غربی واقعیتی غیر قابل انکار است
وزیر ارشاد:
اسلام‌ستیزی کشورهای غربی واقعیتی غیر قابل انکار است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی کشورهای غربی را واقعیتی غیرقابل انکار خواند و تبیین ابعاد مختلف دین اسلام و به چالش کشیدن مبانی نظام سرمایه‌داری غرب را خواستار شد.
يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۲
کد مطلب: 1301
به گزارش «آرماگدون» ، «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در بیست و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، با بیان اینکه رسالت پیامبر(ص) جهانی است، افزود: آن حضرت همواره مسلمانان را به همبستگی و همگرایی دعوت، و از ایجاد تفرقه و دودستگی پرهیز می کردند.
وی گفت: کشورهای غربی و پیروان نظام سرمایه‌داری به جای دعوت به همگرایی، بر طبل تنازع و تفرقه می‌کوبند و زمینه را برای حضور دشمنان اسلام در منطقه فراهم می کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه طی دوران معاصر شخصیت‌های متعددی از جمله سید جمال‌الدین اسدآبادی، شیخ محمد عبده و آیت‌الله بروجردی ندای تقریب و اتحاد بلاد اسلامی را سر داده‌اند، افزود: در دهه‌های اخیر نیز امام خمینی(ره) منادی وحدت در میان کشورهای اسلامی بودند و امروز نیز رهبر معظم انقلاب پرچمدار وحدت میان مسلمانان هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، قرآن‌سوزی و حرمت‌شکنی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام را نمونه‌ای از اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی کشورهای غربی خواند و گفت: نظام سرمایه‌داری غرب برای نیل به اهداف خود از ابزارهای نوین ارتباطی مانند رسانه، هنر، فیلم و سینما بهره می‌برد تا کینه و عداوت خود را نسبت به اسلام و مسلمانان نشان دهد.
حسینی تصریح کرد: از روزی که اسلام رشد، پویایی و بالندگی خود را نشان و جهان را تحت تاثیر خود قرار داد، دشمنی ها با این دین مبین آغاز شد.
عضو کابینه دولت دهم یادآور شد: اگر نظام سرمایه داری در گذشته مارکسیست و بلوک شرق را در مقابل خود می‌دید، امروز اسلام را هدف قرار داده است.
حسینی ادامه داد: در جهان اسلام، اکنون عده‌ای سطحی‌نگر با انجام برخی اقدامات افراطی و خشونت آمیز، چهره ناشایستی از اسلام ارائه کرده اند و بیشترین بهانه را به دست غرب و صهیونیست‌ها داده تا آنها را علیه اسلام وارد عمل کنند.
وی با بیان اینکه کشورهای غربی تمامی تبلیغات خود را برضد اسلام و مسلمانان ساماندهی کرده‌اند و کاری به ادیان دیگر ندارند، افزود: ادیان مختلفی مانند بودایی و هندو در جهان وجود دارد اما به خاطر آنکه این ادیان مانند دین مبین اسلام نگاه‌های سیاسی و اجتماعی ندارند نظام سرمایه داری غرب نیز کاری با آنها ندارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اقدامات گسترده و متنوعی را به منظور تبیین ابعاد مختلف اسلام با بهره‌گیری ابزار روز مانند سینما، فیلم انجام داده است تا ضمن ارائه چهره حقیقی و درست از اسلام، به شبهات و سؤالات نیز پاسخ دهد.
وی گفت: البته فقط پاسخگویی به سؤالات کافی نیست، بلکه باید مبانی نظام سرمایه داری غرب نیز به چالش کشیده شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس