آتش‌سوزی در بزرگترین مسجد قزاقستان + تصاویر
داخلی صفحه آخر خبر
آتش‌سوزی در بزرگترین مسجد قزاقستان + تصاویر
آتش سوزی در مسجد جامع شهر "آستانه" و بزرگترین مسجد قزاقستان تاکنون علاوه بر وارد آوردن خسارات هنگفت، یک کشته و پنج زخمی برجای گذاشته است.
دوشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۷
کد مطلب: 436
به گزارش «آرماگدون» ، دفتر مطبوعاتی نهاد حالت‌های فوق‌العاده قزاقستان در اطلاعیه‌ای افزود: این آتش سوزی  تا کنون یک کشته و پنج زخمی برجای گذاشته است.
بنا به این گزارش، وسعت آتش سوزی به حدی است که حدود ۴۰ دستگاه خودرو اطفای حریق و دیگر تجهیزات آتش‌نشانی که جهت خاموش کردن آتش به این محل منتقل شده‌اند در بیش از ۲ ساعت نتوانسته‌اند شدت آتش را کاهش دهند.
این منبع افزوده است: این آتش‌سوزی همراه با تلفات جانی، خسارات سنگین مادی نیز به این ساختمان وارد کرده‌ است.
مسجد مرکزی شهر آستانه "حضرت سلطان" حدود یک ماه قبل در چارچوب برنامه تجلیل از بیستمین سالگرد استقلال قزاقستان توسط "نورسلطان نظربایف" رئیس جمهوری این کشور افتتاح شد اما از آنجا که بخش‌هایی از این بنا ناتمام بود، برخی از امور تزئینی و تعمیراتی آن در حال انجام بود.
این مسجد با مساحت کل حدود ۱۸ هزار متر مربع از بزرگترین مساجد آسیای مرکزی محسوب می‌شود.
مجتمع مسجد حضرت سلطان شامل سالن بزرگ اقامه نماز برای پنج هزار نمازگزار، اتاق عقد و نکاح و برگزاری مراسم عروسی جوانان، محل‌های مخصوص قرائت قرآن، سرویس بهداشتی و همچنین گنبدی با ارتفاع ۵۱ متر و قطر ۲۸ متر است.
مناره‌های چهارگانه این مسجد هر یک ۷۷ متر ارتفاع دارد.
آتش سوزی در این مسجد در حالی صورت گرفته است که بخش عمده مأموران نهادهای امنیتی و انتظامی مشغول تأمین امنیت انتخابات مجلس در این کشور می‌باشند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس