اقامه نماز 350 مسلمان پاریس در خیابانها برای دریافت مجوز ساخت مسجد
اقامه نماز 350 مسلمان پاریس در خیابانها برای دریافت مجوز ساخت مسجد
 
داخلی صفحه آخر خبر
علیرغم ممنوعیت برگزاری نماز جماعت در خیابان‌های فرانسه صورت گرفت؛
اقامه نماز 350 مسلمان پاریس در خیابانها برای دریافت مجوز ساخت مسجد
در پی ممنوعیت برگزاری نماز جماعت در خیابان‌های فرانسه، حدود 350 مسلمان فرانسوی با هدف کسب موافقت شهرداری "نانتر" با درخواست ساخت مسجد اقدام به برگزاری نماز جماعت در خیابان‌ کردند.
يکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 337
به گزارش «آرماگدون» ، در پی ممنوعیت برگزاری نماز جماعت در خیابان‌های فرانسه، حدود ۳۵۰ مسلمان فرانسوی روز جمعه گذشته اقدام به اقامه نماز جماعت مقابل هتل شهر "نانتر" در "اودوسن" کردند.
بر اساس این گزارش، نمازگزاران قصد داشتند با اقامه نماز موافقت شهردار نانتر برای صدور مجوز موقت برپایی مکانی برای اقامه نماز در محلی نزدیک محله "لادفانس" را کسب کنند.
شهرداران شهر‌های مجاور "نانتر" و "پوتو" بر سر محل ساخت نمازخانه برای مسلمانان اختلاف نظر دارند و به دلیل همین مخالفت مسلمانان از آغاز اکتبر گذشته تاکنون، اقدام به برگزاری نماز جماعت زیر چادر می‌کنند.
"حسن بن بارک" از مسئولان گروه موسوم به "جبهه حومه مستقل" (FBI) در اظهاراتی در هیمن رابطه اعلام کرد: «ما به مجوز ساخت عبادتگاه و تأسیسات گرمایشی نیاز داریم اما "پاتریک ژاری" شهردار چپگرای نانتر با صدور این مجوز مخالفت می‌کند.»
"عبدالله معین" سخنگوی انجمن همبستگی اسلامی شهر "پوتو" نیز به نوبه خود اعلام کرد: ما از شهردار نانتر می‌خواهیم به جای نگه داشتن ما در سرما، انسانیت و شعور به خرج دهد و از به گروگان گرفتن ما برای منازعه سیاسی با "ژوئل سسکالدی رینو" شهردار راستگرای پوتو دست بردارد.»
بنا بر اعلام یکی از همکاران پاتریک ژاری، صدور مجور ساخت مسجد بر عهده بخشداری منطقه اودوسن است نه شهردار نانتر و ژاری تنها نقش مشاور را در این زمینه دارد که در این خصوص نظر می‌دهد.
مسلمانان فرانسه بزرگترین جمعیت مسلمانان اروپا را تشکیل می‌دهند و اقلیت مسلمان فرانسه با پنج تا شش میلیون نفر جمعیت یک نماینده در مجالس ملی این کشور ندارند و حتی یک شهردار مسلمان نیز در فرانسه وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس