برنامه اندونزی برای ارتقای مقاصد گردشگری حلال
داخلی صفحه آخر خبر
برنامه اندونزی برای ارتقای مقاصد گردشگری حلال
وزارت گردشگری اندونزی برنامه «مأموریت فروش» را با حضور فروشندگانی از این کشور و خریدارانی از چین به منظور ارتقای مقاصد گردشگری حلال در اندونزی برگزار می‌کند.
جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۹
کد مطلب: 5966
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری « thejakartapost»، در این برنامه که  در سه شهر «پکن»، «یینچوآن» و «شیان» چین برگزار و تا شانزدهم شهریور ادامه خواهد داشت، ۹ فروشنده از اندونزی و ۶۰ خریدار از شهرهای مختلف چین دعوت شده‌اند تا در مورد ارتقای مقاصد گردشگری حلال به تبادل‌نظر بپردازند.
شهر پکن، پایتخت چین مسلمانان زیادی دارد و شهر «یینچوان»، مرکز منطقه خودمختار «نینگ‌شیا» نیز از ۶,۳۲ میلیون جمعیت، ۳۴ درصد مسلمان دارد.
روابط بین مسلمانان چین و اندونزی به قرن پانزدهم میلادی بر می‌گردد.
در سال‌های اخیر مقاصد گردشگری در اندونزی همراه با تسهیلات حلال، رشد چشمگیری داشته است.
جزیره «لومبوک» در استان «نوسا تنگار» اندونزی یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری حلال محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۵ جایزه بهترین مقصد گردشگری حلال دنیا، همچنین بهترین مقصد ماه عسل دنیا را به دست آورد.
علاوه بر این، جزیره «سوماترای غربی» و استان «آچه» اندونزی نیز در سال ۲۰۱۶ جایزه جهانی گردشگری حلال را کسب کردند.
جزیره سوماترای غربی جایزه بهترین آشپزی حلال دنیا و بهترین مقصد گردشگری دنیا و استان آچه عنوان بهترین مقصد گردشگری فرهنگی دنیا را به دست آورد.
«آی جی‌دی پیتانا»، مسئول ارتقای گردشگری در خارج از کشور وزارت گردشگری اندونزی گفت: در سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود ۲,۰۵۷.۰۰۰ گردشگر چینی از مقاصد گردشگری اندونزی دیدن کرده‌اند و برنامه مأموریت فروش یکی از برنامه‌هایی است که می‌تواند به وزارت گردشگری در دستیابی به هدف جذب گردشگران بیشتری از چین کمک کند.
Share/Save/Bookmark